live

Слава горобцям

Учора було рівнодення. Але я таке не дуже люблю. Ніч має бути довгаааа, солодка, тееемна. Тому мені більше подобається Всесвітній День горобців.

Таке придумав індійський еколог Мохаммед Ділавар, до нього приєдналися французи. Які чудові люди!

Вони святкують горобців, щоби люди більше взнали про найпростішого з них – горобця хатнього! Такого маленького, сіренького, ніякого з виду, що стрибає, як заведений, цвірінчить хором із хмарою своїх братів і сестер, а часом купається в пилюці.

Про індійця це я зараз узнала, а ще раніше мені про горобців весь час розказувала мама.

По-перше, вони завжди живуть у нас під дахом, здіймають там базар, а також часто пролазять аж у газовий котел через трубу – і тоді мама кличе майстра Толю, свого учня, витягать дураків звідти, бо ж «погибне». По-друге, горобців тих сусідка персоніфікувала – коли в неї враз бувало виклюване все насіння з соняшника, вона робила губи бантиком і злісно шипіла в бік нашого дому, що то «Вовчині горобці», трикляті. Тобто – ті, що жили під дахом дому, який збудував нам своїми руками мій батько – Володимир Михайлович. По-третє, оскільки люди перестали будувати хати зі стріхами – то горобцям тепер ніде жити! І оце тут інформаційне коло замкнулося!

Для того, щоби люди не дали «погибнуть» горобцям хатнім, і придумав Мохаммад Делавар цей Всесвітній день.

(я йому про «Вовчиних горобців не розказувала – він сам).

Шлю зі Страсбурга, міста лелек, привіт пирятинським горобцям, нагадую, що перед від’їздом за наказом мами розсипала їм під горіхом каші та сухариків!

А також пишаюся Пирятином, містом, де святкують такі свята – чи не єдине в світі таке місто! Недавно святкували День болотних угідь (звучить, як музика, а сьогодні Пирятинський заповідник прислав усім у ФБ-люди, мовляв, із Усесвітнім Вам світлим святом хатніх горобців!

Воістину з горобцями!

Слава! І, люди, будьте людьми – будуйте нормально! Не зводьте оте чортішо, де нормальному горобцю ніде голову прихилити! Бережіть природу!

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських правLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...