Скандал довкола посла США: Чумак здивувався, чому Йованович не вигнали з України

Своєю заявою про американський список недоторканних Юрій Луценко поставив під сумнів союзницькі відносини між Україною і США.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Віктор Чумак.

Пан Чумак сказав, що не може уявити собі існування цього списку.

«Ми з вами дорослі люди, як ви його уявляєте? Вона йому передала на серветці, написала від руки на блокноті з посольства США, на бланку США, а може передала на флешці?

Юрій Віталійович точно забрехався. Забрехався він, тому що це було велике бажання на Банковій підіграти Трампу, коли стоїть питання оприлюднення доповіді спеціального прокурора. Але США ніколи не підуть на дискредитацію свого офіційного представника на догоду якоїсь частини українського істеблішменту», – вважає політик.

Тому, за його словами, тепер перед Петром Порошенком стоїть дуже серйозне питання. У цьому випадку або Юрій Люценко оприлюднює список, або його треба відправляти у відставку.

«Він поставив під сумнів союзницькі відносини між Україною і США, країною, яка є головним нашим союзником. Я чекаю від Президента подання про звільнення Генерального прокурора», – зазначив Чумак.

Крім цього пан Чумак зауважив, що якщо все те, що каже пан Луценко, правда, то він перевищив свої повноваження. На його думку, Генеральний прокурор після такої розмови з послом повинен був порушити кримінальне провадження за втручання у внутрішні справи незалежної країни, перешкоджання діяльності державного діяча, оприлюднити цей список і відправити посла додому. 

«Але Юрій Віталійович цього не зробив, він чекає до виборчого періоду. Так є, коли в голові вітер, коли немає розуміння міжнародної і внутрішньої політики і того, що ти повинен робити за своїми посадовими обов'язками. У нього навіть немає юридичної освіти, яка могла би йому давати можливість працювати Генеральним прокурором. Тоді виходять такі ляпи», – прокоментував нардеп.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в інтерв’ю американському телеканалу Hill.TV , яке вийшло в середу, 20 березня, що під час першої зустрічі з Генпрокурором Юрієм Луценком, який обійняв свою посаду у 2016 році, посол США в Україні Марі Йованович вручила йому список тих, кого не можна притягати до відповідальності (do not prosecute list).

Натомість у посольстві США прокоментували скандальну заяву Луценка й наголосили, що заява Генерального прокурора України Юрія Луценка про те, що чинний посол Сполучених Штатів Америки Марі Йованович передала йому перелік «недоторканних» для правосуддя осіб не відповідає дійсності.

Loading...