Новини » Світ 21 березня, 2019, 7:00
Президент Албанії висловив готовність піти у відставку та «пожертвувати життям» заради країни
Протест прихильників опозиції у Тірані, Албанія, 16 березня 2019 року. Фото: EPA-EFE/MALTON DIBRA
Протест прихильників опозиції у Тірані, Албанія, 16 березня 2019 року. Фото: EPA-EFE/MALTON DIBRA

Президент Албанії Ілір Мета заявив, що готовий піти у відставку або навіть «пожертвувати життям», якби це допомогло вирішити політичну кризу в країні.

Про це повідомляє Associated Press.

За його словами, після невдалого посередництва для розв’язання політичної кризи він був готовий піти у відставку, якби був «упевнений, що у країни є політичне, конституційне та тверде рішення».

Хоча його було обрано два роки тому голосами правлячої лівої соціалістичної партії, з тих пір він не був у згоді з урядом.

Виступаючи перед журналістами журналістами у східному місті Поградець, Мета порівняв себе з президентом Чилі Сальвадором Альєнде, який наклав на себе руки в 1973 році, коли війська оточили його палац після військового перевороту.

Мета сказав, що він буде готовий «пожертвувати своїм власним життям», як Сальвадор Альєнде, щоб зупинити встановлення хунти, яка відкине Албанію на 30 років назад».

Опозиція, очолювана правоцентристською Демократичною партією, склала свої парламентські мандати і почала проводила акції протесту, які звинувачували уряд лівої соціалістичної партії прем’єр-міністра Еді Раму у корупції і зв’язках з організованою злочинністю, і вимагала дострокові вибори.

Опозиція не прислухалася до дзвінків зі Сполучених Штатів і Європейського Союзу, які просили не розпалювати насильство і сідати за стіл переговорів з урядом.

Під час п’яти мітингів за місяць прихильники опозиції використовували димові бомби та снаряди, щоб спробувати увійти до парламенту або урядових будівель. Поліція реагувала зі сльозоточивим газом і водою. Новий ралі заплановано на четвер.

Правлячі соціалісти мають 74 місця у парламенті з 140 місць. Деякі з місць, звільнені опозицією, соціалісти замінили іншими зі своїх списків, але багато з них залишаються порожніми.

Соціалісти кажуть, що опозиція не допомагає Албанії просуватися до членства в Європейському Союзі. У червні Брюссель вирішить, чи розпочати переговори про повне членство з Албанією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 14:56 :42