Новини » Економіка 21 березня, 2019, 20:18
Окремі штрафи для водіїв планують суттєво збільшити

Паски безпеки та дитячі автокрісла – це основа виживання під час ДТП. Ці засоби безпеки є обов’язковими в більшості країн Європи. Але Україна продовжує ними нехтувати.

В Україні планують істотно збільшити штрафи для водіїв. Відповідні законопроекти вже подані до Верховної Ради. Один законопроект (№10131) стосується порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами.

Можливий розмір штрафу: 510 гривень (30 неоподаткованих мінімумів). Зараз штраф становить 51 гривню (10 неоподаткованих мінімумів).

Другий законопроект (№10130) стосується введення в кодекс «Про адміністративні правопорушення» нового штрафу – за порушення правил перевезення дітей.

Іншими словами йдеться про автокрісла. Можливий розмір штрафу теж 510 гривень. Якщо ж водій знову виконає порушення, то штраф становитиме – 850 гривень (50 неоподатковуваних мінімумів доходів).

Нагадуємо, дітей віком до 12 років і зростом до 145 сантиметрів заборонено перевозити у машині без використання спеціальних засобів, які дозволять пристебнути дитину пасками безпеки.

У пояснювальній записці законопроекту йдеться:

«Відсутність законодавчої норми щодо відповідальності за порушення правил перевезення дітей, призводить до їх вибіркового використання.

Відсутність штрафу за це правопорушення створює у суспільстві уявлення, що порушення цих норм є чимось дріб’язковим та несуттєвим.

Це призводить до масового ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, до ігнорування в користуванні автокріслами, хоча наслідком може стати загибель дитини».

Як повідомлялося раніше, у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробили нові будівельні норми, які зобов’яжуть облаштовувати на найбільших українських трасах шумові смуги вздовж узбіч.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 10:43 :07