Новини » Політика 21 березня, 2019, 19:59
Новий президент посадить світових лідерів за стіл переговорів заради миру в Україні, – Юлія Тимошенко
Photo by Alexander Prokopenko
Photo by Alexander Prokopenko

Сильна армія, участь у системі колективної безпеки світу, новий формат переговорів «Будапешт плюс» та створення міжнародного фонду відродження та розвитку Донбасу – це першочергові кроки стратегії миру та безпеки Юлії Тимошенко.

Про це йдеться на офіційному сайті партії «Батьківщина».

Як зазначила під час мітингу в Житомирі лідер «Батьківщини», Мінський формат переговорів не виправдав себе. Саме тому, запевнила Тимошенко, після виборів нова влада доб’ється «реального переговорного процесу на найвищому міжнародному рівні» задля досягнення миру в Україні.

«І перший крок – Будапештський меморандум на стіл, країни-гаранти на рівні президентів – за стіл. Якщо ми відмовляємось від ядерної зброї, ніхто не має права перетнути наших кордонів, піти війною проти нас, претендувати на наші території. Ці гарантії – частина міжнародного права, яка не може бути не виконана»,– наголосила лідерка «Батьківщини».

Вона обурилась тим, що як тільки почалась війна, питання виконання гарантій Будапештського меморандуму не було винесено на найвищий рівень.

«За спиною українців був зібраний незрозумілий формат за участі терористів, а наші гарантії були проігноровані повністю», – вважає політик.

Також Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що її команда вже розпочала переговори про повернення до Будапештського формату після виборів. за її словами, обговорюється і створення міжнародного фонду відновлення та розвитку Донбасу.

«Ми з’ясовуємо з ключовими країнами-гарантами можливість створення такого фонду і країни-гаранти йдуть на те, щоб він був створений. Фонд дасть можливість підняти і Донбас, і частину України. Мир у нас буде обов’язково», – запевнила Тимошенко.

Вона вкотре наголосила, що Донбас буде повернуто у короткі терміни, а для Криму потрібен буде певний час.

«Коли люди, які мешкають в Криму, побачать, що Україна може успішно та щасливо жити, кримська стіна впаде. І Крим буде повернуто. Але для цього потрібен час. Робота триває», – додала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко та лідери ІТ-галузі підписали меморандум про взаєморозуміння.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 09:39 :22