Новини » Політика 21 березня, 2019, 11:49
Недобрі наміри: у Раді викрили плани «путінолизів» із затягування «мовного» закону

Народні депутати продовжили розгляд поправок до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної із 825-ї поправки із понад 2 тисяч.

Як наголосив голова ВРУ Андрій Парубій, відкриваючи ранкове засідання Верховної Ради, яке транслює телеканал ZIK, під час обговорення він додаватиме для виступів парламентарів не більш як по 10 секунд задля економії часу.

Як і в попередні пленарні дні, депутати, зокрема, від Опоблоку, Опозиційної платформи «За життя», детально обговорюють кожну із поправок, заявляючи, що закон начебто спрямований лише на заборону російської мови та обмеження прав корінних народів та національних меншин у використанні їхніх мов; що у разі його ухвалення звертатимуться до Конституційного суду України, щоб скасувати «мовний» закон; а депутат Німченко навіть заявив про підготовку в Україні «лінгвоциду». Згодом нардеп Долженков закинув головуючій на засіданні, заступнику голови ВРУ Оксані Сироїд, що та порушує регламент.

«Звертаюся до депутатів від Опозиційного блоку. Не вам говорити про дотримання регламенту, тому що ви, фактично, впродовж розгляду цього закону використовуєте всі повноваження, які ви маєте, не з добрими намірами, і це усвідомлюють українці. Я про це заявляю відповідально, тому що ви зловживаєте повноваженнями», – заявила Оксана Сироїд.

Для того, щоб пришвидшити розгляд «мовного» законопроекту, народний депутат (група «Воля народу») Євген Рибчинський зняв із розгляду усі свої поправки. Він також звернувся, як він висловився, до присутніх у залі ВРУ «кремлефілів» та «путінолизів»: «Насправді закон про «русскій язик» був прийнятий Думою у 2003 році, і, незважаючи на те, що там, у Росії, багато ще татар і українців, він не передбачав навіть змоги народам, які проживають, крім російського, говорити їхніми національними мовами. А ми, натомість, маємо чомусь задовольняти їхні мовні потреби – матюкливі потреби».

Він застеріг, що розгляд «мовного» закону спеціально затягують, щоб його не було ухвалено, проте попередив колег по парламенту, що «їхні надії не справдяться».

Додамо, станом на 11.40 обранці розглянули 903 поправки. Жодну із них зал не підтримав.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Під час Погоджувальної ради 18 березня голова ВРУ Андрій Парубій заявив про спроби зірвати розгляд «мовного» закону. Раніше спікер закликав керівників парламентських фракцій не зловживати правом та обмежити кількість ініціатив оголошення реальних перерв у роботі Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 11:19 :06