live
Новини » Світ

Назарбаєв нікуди не йде, – політтехнолог

ZIK

Колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, ймовірно, в силу свого віку, добровільно залишав посаду. Втім, це не означає, що політика буде відбуватися без нього. Зараз Назарбаєв вибудовує певну конструкцію влади на випадок того, якщо повністю відійде від справ.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK заявив політтехнолог Тарас Загородній.

«Нурсултан Назарбаєв нікуди не йде. Будьмо відвертими. Йому передали інші повноваження, тому він, де-факто, контролюватиме всі процеси в державі», — каже експерт.

Тарас Загородній звертає увагу, що коли Нурсултан Назарбаєв прийшов до влади, то зіткнувся з багатьма проблемами.

«Стартові ресурси були не найкращими. У порівнянні з Україною, населення Казахстану втричі менше. Зараз приблизно 18 мільйонів. Крім того, Казахстан — це дуже велика територія, яку складно контролювати», — говорить експерт.

Тарас Загородній зазначає: Нурсултан Назарбаєв і його команда пішли шляхом модернізації країни.

«У них була чітка стратегія, ефективно використовувалися наявні ресурси, зокрема, нафтові. За рівнем ВВП на душу населення Казахстан значно перевершив Україну», — наголошує експерт.

Крім того, Казахстан у доволі складній геополітичній ситуації, вважає Тарас Загородній.

«Поряд Китай, Росія, Афганістан. Тому Нурсултан Назарбаєв зміг правильно використати можливості Казахстану. Не треба забувати і про менталітет цього народу. Він все ж більше схильний до авторитарного режиму. Якщо керівник держави знає, куди рухатися — це величезний плюс», — каже експерт.

Тарас Загородній наголошує: для того, щоб піти з посади президента, треба мати велику мужність.

«Нурсултана Назарбаєва вже вік підтискає. Він розуміє, що є певні загрози для країни, якщо їз його здоров’ям щось трапиться. Тому Назарбаєв вибудовує певну конструкцію на випадок того, якщо він повністю відійде від справ. Я можу лише привітати народ Казахстану із тим, що у них є керівник, який хоча б розуміє, куди має рухатися країна. Назарбаєв знає і вміє використовувати плюси та мінуси дуже непростих амбітних сусідів», — додає експерт.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр України (2012—2014 рр) Костянтин Грищенко пояснив причину феноменального розвитку Казахстану.Loading...
Loading...
Loading...