live

Російська пропаганда: У МЗС відповіли на заклик президента Чехії змінити Конституцію України

Президент Чехії Мілош Земан. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У МЗС вважають заяву чеського президента Мілоша Земана щодо ворожості між україномовним та російськомовним населенням України, а також щодо необхідності змінити Конституцію України «трансляцією наративів російської пропаганди».

Із таким коментарем  виступила речниця МЗС України Катерина Зеленко, - передає Обозреватель.

«Подібні думки пан Земан висловлює вже не вперше, його погляди нам добре відомі. Прикро, що він так і не зрозумів, що в Україні вже п’ятий рік триває не громадянська війна, а російська агресія, що в Україні немає ворожнечі між україномовними та російськомовними. На сході нашої держави майже щодня гинуть наші патріоти, і серед них багато російськомовних, які захищають не лише Україну, але і Європу, і її цінності», – наголосила речниця міністерства.

Вона підкреслила, що своєю заявою Земан транслює меседжі кремлівської пропаганди.

«Такі заяви чеського президента виглядають як трансляція наративів російської пропаганди. Це саме ті меседжі, які ми звикли чути в Кремлі», – зауважила Зеленко.

Вона також нагадала, що позиція чеського уряду є надзвичайно дружньою до України.

Нагадаємо: президент Чехії Мілош Земан заявив, що україномовна і російськомовна частини населення України налаштовані одна до одної надто вороже, а нинішню ситуацію в країні можна охарактеризувати як крихке перемир’я.

«Розумне врегулювання, яке передбачене Мінськими угодами, але їх, на жаль, ніхто не виконує, полягає у зміні української Конституції. Зокрема, потрібна децентралізація. Щоб не тільки російськомовні, а й інші регіони мали більшу автономію», – заявив президент Чехії.

Зеленко також зазначила, що прикро чути від Земана повідомлення стосовно децентралізації в Україні, адже ця реформа визнана Європейським Союзом однією із найуспішніших у країні.



Loading...
Loading...
Loading...