Новини » Економіка 21 березня, 2019, 13:57
На Львівщині запустили перший в Україні центр з вирощування лісу
Фото: lvivlis.gov.ua
Фото: lvivlis.gov.ua

Сьогодні, 21 березня, відзначають Міжнародний день лісу. Із нагоди цього свята у Брюховичах, що поблизу Львова, на території ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» проводилась громадська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках-2019», під час якої висадили весняний посів лісового насіння.

Про це з повідомляє кореспондент IA ZIK.

У рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2019» всі охочі долучилися до висаджування дерев та ознайомилися з особливостями ведення лісового господарства Львівщини. Зокрема, до події долучилися й її ініціатори – голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та начальник Львівського обласного управління лісового господарства (ОУЛМГ) Анатолій Дейнека.

Фото: lvivlis.gov.ua
Фото: lvivlis.gov.ua

Анатолій Дейнека розповів, що «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», на території якого проводиться акція, можна ще називати по-іншому – Львівський пренатальний лісовий центр, оскільки тут «народжуються» дерева.

«Сьогодні ми розпочинаємо посів лісових дерев, які вирощуватимемо в нашому розсаднику. Цей розсадник унікальний, адже він перший в Україні, де ростиме садивний матеріал із закритою кореневою системою. Тобто те насіння, яке волонтери покладуть сьогодні у землю, уже через 70 років стане повноцінним деревом, а в сукупності – лісом», – додав він.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин зазначив: «Нині увесь світ відзначає Міжнародний день лісу. І сьогодні ми перебуваємо у Брюховичах, де за сучасною технологією запускається виробництво вирощування лісу. Відтепер щорічно у нас «вироблятиметься» від двох до 15 мільйонів саджанців, які згодом висаджуватимуть. Таким чином, Карпати мають шанс на якісне лісовідновлення. Хочу додати: мені приємно, що ми досягли цього разом – лісова галузь, обласна і центральна влада».

Фото: lvivlis.gov.ua
Фото: lvivlis.gov.ua

Нагадаємо, що Міжнародний день лісів, який відзначають 21 березня, започаткований Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 28 листопада 2012 року. Це свято покликане продемонструвати важливість лісів для підтримки і захисту людської цивілізації. Тема Міжнародного дня лісу 2019 року – «Вчися любити ліс» – має на меті привернути увагу до важливості виховання дітей і молоді в питаннях охорони дерев і лісів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 07:20 :46