Новини » Київ 21 березня, 2019, 8:52
Київський Хрещатик може залишитись без каштанів
Каштан. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Каштан. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За результатами голосування «Обери дерево для Хрещатика» більшість киян висловилися за платан.

Про це повідомив заступник директора «Київзеленбуду» Дмитро Заруба, передає budport.com.

Під час реконструкції Хрещатика, запланованої наступного року, «Київзеленбуд» рекомендуватиме «Київавтодору», який є замовником робіт, продумати систему, за якої коріння платанів не піднімало б дорожнє покриття.

Зараз каштани, висаджені вздовж доріг, не витримують сучасних умов Києва, зокрема забруднення повітря, потепління клімату, розмноження шкідників та солі, якою посипають дороги взимку. Рівень солі в алейних посадках у 10 разів перевищує допустиму норму.

Натомість платан стійкий до хвороб, шкідників, загазованості, не потребує регулярного поливу та витримує низькі та високі температури повітря. А каштани продовжать висаджувати у парках та скверах.

Заруба також пояснив, що у Києві заборонено боротися хімічними засобами зі шкідниками дерев. Оскільки іншого методу немає, «Київзеленбуд» вирубає заражені рослини.

Також натрій хлор, що ним посипають вулиці взимку і який руйнує кореневу систему дерев, не вдалося замінити на магнієву сіль, бо цей реагент виявився дуже дорогим.

«З одного боку, кияни вимагають прибрати лід і сніг із київських вулиць, з другого – зберегти дерева. Врешті-решт, виникає ситуація, як у медицині, коли одне лічиш – інше калічиш», – зазначив Заруба.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 11:24 :29