live

Казахстан обрав китайську модель розвитку, — Грищенко

ZIK

Казахстан пішов шляхом Китаю. Недостатньо високий рівень ліберальної демократії компенсувався розвитком країни, покращенням життя для суспільства.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK заявив віце-прем'єр-міністр України (2012—2014 рр) Костянтин Грищенко.

«Казахстан зі степової країни перетворився на економічно розвинену державу, де збудовані унікальні об’єкти культури. Астана, яка тепер називається Нурсултан — вражає. Архітектура міста була розроблена кращими архітекторами світу», — каже експерт.

За всі роки правління перший президент Казахстану — Нурсултан Назарбаєв —  крок за кроком впроваджував стратегію розвитку держави, наголошує Костянтин Грищенко.

«Він діяв без різких рухів, які могли б викликати негативну реакцію у такого сусіда, як Росія. Вдалося побудувати доволі прагматичні і корисні відносини з Китаєм», — говорить експерт.

Гроші від продажу нафти та інших ресурсів йшли на розвиток економіки і державних структур, Грищенко.

«Загалом, Казахстан пішов шляхом Китаю. Недостатньо високий рівень ліберальної демократії, компенсувався розвитком країни, покращенням життя для суспільства. Тому, я вважаю, що популярність Нурсултан Назарбаєва — дуже висока», — розповідає експерт.

«За прикладом Китаю, тисячі молодих громадян Казахстану, відправлялися у кращі ВНЗ світу за рахунок держави. Не всі вони поверталися додому, але значна частина знаходила гідну роботу на батьківщині. Тому цей досвід варто вивчати. Але ми навряд чи зможемо його застосувати у себе», — каже експерт.

Нагадаємо, екс-президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв розмовляв телефоном з президентом Росії Володимиром Путіним незадовго до того, як скласти повноваження глави держави.Loading...
Loading...
Loading...