Новини » Політика 21 березня, 2019, 22:38
Екс-депутат Насіров: Уся корупція в країні починається з парламенту
ZIK
ZIK

Реальна корупція в нашій країні починається з парламенту. Люди платять до 5 млн доларів, щоб стати народним депутатом для чого? Щоб отримувати 15-20 тисяч гривень зарплати? Ні! Для політичної корупції і призначення чиновників.

Про це ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявив політик Роман Насіров.

Він переконаний, що в Україні можна ефективно боротися з корупцією. І для цього, за словами Насірова, потрібно вжити такі заходи:

«Забезпечення і невідворотність кримінального покарання – це абсолютно правильно. Потрібно позбавити народних депутатів депутатської недоторканності. Що таке недоторканність? Її немає бути взагалі. Сьогодні про це тільки кажуть. Але реально позбавити депутатів недоторканності ніхто не наважиться.

Треба звільняти чиновників із забороною надалі обіймати державну посаду, якщо злочин доказано. Треба чітко регламентувати повноваження. Також необхідно підвищувати правову грамотність людей. Це та функція держави, якою треба займатися», – заявив Роман Насіров.

Він зауважив, що створення низки антикорупційних органів для боротьби з корупцією в Україні виявилося недостатньо. Відтак, вважає політик, Верховна Рада, разом з урядом, президентом і громадськістю мала б запропонувати додаткові заходи і нове законодавство для боротьби з корупцією.

«А що б запропонував я? Я б починав із парламенту. Реальна корупція в нашій країні починається з парламенту. Люди платять до 5 млн доларів, щоб стати народним депутатом для чого? Щоб отримувати 15-20 тисяч гривень зарплати? Ні! Політична корупція –призначення чиновників, вплив і таке інше», – підкреслив Насіров.

Тому, на переконання гостя програми, якщо в парламенті буде менша кількість нардепів, якщо вони обиратимуться не на 5 років, а хоча б на 2, корупція у владі стане неможливою.

За словами політика, для запобігання корупції в країні має бути і швидка ефективна правоохоронна система.

«Максимум за три місяці провели слідство, максимум за три місяці провели суд і винесли вирок. А не так, що справу підвішують, і ти на гачку. І найважливіше – для корупційних справ я би ввів законодавчо презумпцію винності», – наголосив Роман Насіров.

Нагадаємо, в грудні 2018 – січні 2019-го Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро закрили до 30 гучних корупційних справ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 20:06 :57