Новини » Суспільство 21 березня, 2019, 15:59
Десятки мільйонів доларів щороку: Правоохоронці затримали транснаціональне наркоугруповання
ZIK
ZIK

ГПУ спільно з СБУ припинили діяльність транснаціональної злочинної організації, учасники якої із 2014 року налагодили розгалужену мережу із продажу наркотичних засобів за криптовалюту. Діяло угруповання на території України та держав колишнього СНД.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, розповів начальник Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень ГПУ Сергій Кізь.

«Наркотичні засоби збувались через інтернет-сайти та чат-боти «Месенджера» і «Телеграму» із подальшою легалізацією коштів на території України та інших держав», – зазначив Кізь.

Відтак, за його словами, слідство встановило, що із 2014 року на території України було створено стійку ієрархічну злочинну організацію, до якої входили як громадяни нашої держави, так і інших країн, зокрема – РФ.

«Мета організації – продаж наркотичних засобів, йдеться і про важкі наркотики та психотропні речовини», – наголосив представник ГПУ.

Він розповів: учасники угруповання розміщували повідомлення в інтернеті із контактами у соцмережах. Охочі придбати наркотики вказували назву, кількість та бажане місце отримання товару.

«Після цього член організації повідомляв про спосіб отримання, адресу так званої «закладки» та метод оплати. У більшості випадків її здійснювали за допомогою криптовалюти. Потім особі вказувалась адреса, місце розташування «закладки». Покупець забирав цю речовину, яку також розповсюджував на території України та інших держав», – розповів Кізь.

Він зазначив: сьогодні із 4-ї ранку правоохоронці провели кілька десятків слідчих дій та понад 70 обшуків у кількох областях України. Були вилучені знаряддя злочину, наркотичні речовини, готівкові кошти, цінні речі, злитки та прикраси загальною вартістю у понад 5 мільйонів доларів США.

«Первинний аналіз вилученої чорної бухгалтерії дає підстави вважати, що приблизний щорічний обіг та прибутки організації становили десятки мільйонів доларів США», – підкреслив Сергій Кізь.

Як повідомлялось раніше, на Херсонщині поліція викрила злочинне угруповання, у якого вилучила наркотики на понад 400 тисяч гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 11:24 :51