Новини » Суспільство 21 березня, 2019, 12:41
Автентична Україна: Уряд разом із Google розробив унікальний культурний проект
Джерело: authenticukraine.com.ua
Джерело: authenticukraine.com.ua

На замовленням Міністерства культури України та за підтримки Google Україна представлено проект «Автентична Україна».

Це унікальний віртуальний простір, що містить колекцію автентичних аудіо- та візуальних прикладів української айдентики, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний блог Google Україна.

Однією з цілей проекту є збереження й популяризація культурної та історичної спадщини України.

Платформа «Автентична Україна» складається з двох частин:

  • Матеріальна культурна спадщина, представлена віртуальними турами;
  • Нематеріальна культурна спадщина, що містить п’ять розділів.

Розділ «Усні традиції й форми вираження» присвячено колисковим пісням, казкам і легендам, загадкам, колядкам, щедрівкам та багатьом іншим проявам фольклору та мови. Цей розділ охоплює історію виникнення фольклору. Тут можна дізнатися, чому народна творчість вважається «усною», а також ознайомитися з найбільш яскравими прикладами українського народного епосу.

У розділі «Виконавське мистецтво» можна знайти інформацію про українські співи, танці, народну драму та ігри.

Третій розділ присвячено звичаям, обрядам і святкуванням.

У розділі «Знання та практики, що стосуються природи і всесвіту» описуються традиції, звичаї, обряди й практики, які складали господарсько-побутову культуру українського народу та уособлювали знання про навколишній світ.

Розділ «Традиційні ремесла» розповідає про українські ремесла і промисли, зокрема тут йдеться про гончарство, розпис, ткацтво, вишивку, різьблення, лозоплетіння, ковальство, виготовлення іграшок і писанкарство.

На сайті передбачена можливість додавати і розширювати інформаційне наповнення. Інформація доступна українською та англійською мовами.

Важливою частиною проекту «Автентична Україна» є освітня складова: у кінці кожного розділу є інтерактивні тести, які можуть бути використані педагогами під час навчального процесу.

Є на сайті також раніше представлені віртуальні тури унікальними дерев’яними церквами Карпатського регіону України, оперними театрами України та музеями просто неба.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 01:28 :14