Новини » Політика 20 березня, 2019, 10:57
Закон про мову: Парубій заявив про перешкоди з Кремля, депутати пропонують «мовну» ніч

Під час розгляду поправок до «мовного» законопроекту голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький обмежуватиме свої виступи заради економії часу.

Про це під час ранкового засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, повідомив голова ВРУ Андрій Парубій.

«За аналізом учорашнього дня можу зробити висновок, що деякі депутати свідомо затягують розгляд закону. Ми провели розмову із головою Комітету і домовились, що голова Комітету буде обмежувати свої виступи для того, щоб ми зекономили час», – зазначив спікер.

Андрій Парубій зазначив, що, згідно із законодавством, ставитиме на розгляд поправки до «мовного» законопроекту, а голова комітету може виступати або  ні, оскільки це його право. Спікер вкотре звернувся до парламентарів не чинити штучне затягування закону про мову.

«Закон про мову має бути прийнятий. Це наш обов’язок, це історичний обов’язок парламенту цього скликання, і нам ніхто не перешкодить – ні Кремль, ні його представники в Україні чи українському парламенті», – заявив Андрій Парубій.

Народний депутат Віктор Кривенко застеріг, що закон про мову не буде ухвалений до першого туру президентських виборів, і, можливо, навіть до другого. Він запропонував поставити на голосування пропозицію продовжити роботу над поправками до законопроекту про українську мову до завершення розгляду, зокрема, і вночі, як під час ухвалення закону про державний бюджет.

Додамо, народні депутати на учорашньому засіданні зупинились на 657-й поправці до законопроекту.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Під час Погоджувальної ради 18 березня голова ВРУ Андрій Парубій заявив про спроби зірвати розгляд «мовного» закону. Раніше спікер закликав керівників парламентських фракцій не зловживати правом та обмежити кількість ініціатив оголошення реальних перерв у роботі Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 11:41 :06