Новини » Регіони 20 березня, 2019, 13:21
Закарпаття отримало унікальне медобладнання для діагностики туберкульозу

Більше ніж в 1000 разів швидше діагностуватимуть туберкульоз в медичних закладах Закарпатської області області завдяки трьом сучасним генетично-молекулярним лабораторіям «GeneXpert».

Всього за дві години розумна машина визначить не тільки наявність чи відсутність туберкульозу у пацієнта, але й допоможе підібрати оптимальний препарат для лікування. Устаткування загальною вартість 1,5 мільйона гривень закуплено в рамках реалізаціі гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДОм, туберкульозом та малярією.

«Це справжній прорив в діагностиці туберкульозу, – зазначає генеральний директор ОКТМО «Фтизіатрія» Василь Скрип. Отримані апарати будуть розміщені в трьох медичних закладах області: Ужгородській міській поліклініці, Хустській райлікарні та Мукачівській ЦРЛ. Сімейні лікарі через свого районного фтизіатра скеровуватимуть на дослідження бактеріологічні матеріали. Це суттєво наблизить якісну, швидкісну діагностику до первинної ланки».

Окремо медики відзначають, що за допомоги нових діагностичних систем можна не тільки діагностувати та корегувати лікування туберкульозу, але й виявляти до 25 різних хвороб (СНІД, гепатити, тощо), – інформують в обласному Центрі здоров’я.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 18:51 :26