Новини » Політика 20 березня, 2019, 20:45
Втрати «Укртрансгазу»: держава зазнала понад 50 млрд грн збитків через управління Коболєва, – нардеп
ZIK
ZIK

За 2017 рік збитки «Укртрансгазу» склали 24 мільярди, а за 2018 – більш як 30 мільярдів гривень.

Про це заявив народний депутат України Михайло Головко в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Депутат зауважив, що звернувся до Прем’єра Володимира Гройсмана із запитанням про те, чи бачив він висновок Держаудитслужби щодо «Нафтогазу». Утім відповіді Михайло Головко так і не отримав.

«Ми отримали аудит «Нафтогазу» та «Укртрансгазу», де в цифрах було чітко показано, що за останні два роки відбулося стрімке падіння дочірньої компанії «Укртрансгаз», яка підпорядкована «Нафтогазу» та Коболєву.

Так, за 2017 рік збитки склали 24 мільярди, а за 2018 – більш як 30 мільярдів гривень. Тобто загалом за два роки Україна зазнала збитків на понад 50 мільярдів гривень завдяки управлінським діям керівництва Нафтогазу, а зокрема Коболєва», – наголосив Михайло Головко.

До того ж, підкреслив депутат, за ці два роки видобуток власного українського газу тільки зменшився.

«Фінансовий звіт «Укргазвидобування» показав, що затрати на видобуток газу за 2018 рік зросли на 1,5 млрд. Тобто, вони списують втрати на видобуток газу. Відтак, власного видобутку немає, тоді як кількість споживання газу – не зменшується, адже програма енергоефективності не діє», – констатував Михайло Головко.

Як повідомляли, АТ «Укртрансгаз» звернулося до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заявивши про спроби саботажу в інформаційному просторі для зриву добового балансування ринку газу в Україні.

Нагадаємо, до 1 березня балансування газу проводилося раз на місяць, що давало можливість постачальникам ресурсу маніпулювати кількістю спожитого газу серед населення та серед підприємств.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 08:09 :00