live

Великі міста півдня України значно старші, ніж пишуть у підручниках, – В’ятрович

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

З часом Україна позбавиться від ще одного пропагандистського міфу Росії, що стосується історії Одеси, Херсона, Севастополя тощо. Ці міста значно старші, ніж пишуть у підручниках.

Про такий процес деколонізації історії України розповів директор Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович, передає «Обозреватель».

В'ятрович розповів, як історію України звільнять від російських міфів

За його твердженням, великі міста півдня України на сотні років старші, ніж написано в підручниках історії.

«Міста на півдні України та їхнє нинішнє датування прив'язується до їхнього приєднання до Російської імперії. Більшість із них датується кінцем 18 століття, хоча вони мають глибшу історію», – пояснив В'ятрович.

За словами історика, найяскравіший приклад – це Одеса, якій «вкоротили вік удвічі».

«Треба говорити про 600-річчя Одеси. Місто Дніпро має історію глибше на кілька сотень років, ніж історія Катеринослава, від якого зараз починають відлік. Ще глибшу історію має Севастополь – тут можна дійти до античності. Також йдеться про Сімферополь, Павлоград, Херсон, Первомайськ та інші міста», – перерахував він.

«Список не остаточний. Ми запрошуємо істориків і фахівців, щоб поповнити його», – заявив В'ятрович.

Глава УІНП наголосив, що слідом за переглядом історії «повинні йти політичні рішення, які закріплюватимуть нові дати заснування цих міст, спираючись на історичні дослідження».

Історик наголосив на необхідності "позбавлення імперської спадщини, яке використовується для російського імперського впливу на Україну".

«Ми бачимо, як не тільки радянська історія, а й історія часів Російської імперії використовується Росією для виправдання своїх претензій до України, для виправдання своєї агресії. Згадаймо історію кількарічної давнини про «Новоросію», про те, що південь і схід України завжди були російськими», – заявив директор УІНП.

«Аргументами в цій дискусії використовувалися топоніми, пов'язані з Російською імперією, пам'ятники, які там стояли. Використовувалася переписана історія цих регіонів, коли йшлося про те, що ті чи інші населені пункти і міста там з'являлися тільки після приходу Російської імперії. Насправді це один з російських міфів, який був підхоплений радянською владою, і зараз знову підхоплюється сучасною російською владою», – додав він.

Додамо,В’ятрович назвав псевдоюридичною маячнею Росії справу, яку йому «шиє» Кремль.Loading...
Loading...
Loading...