live

Вибори-2019: українці вважають Порошенка найбільш імовірним переможцем, – соцдослідження

Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua

Найбільш ймовірним переможцем президентських виборів більша частина опитаних респондентів вважає Петра Порошенка. Далі з невеликим відривом йде Володимир Зеленський. Майже вдвічі нижчий показник у Юлії Тимошенко. Явка на вибори може становити майже 80%.

Про це йдеться у результатах соціологічного дослідження «Електоральні настрої українців напередодні президентських виборів 2019 – березень, який проводили Центр соціальних та маркетингових досліджень «Социс» разом з Інститутом стратегічних досліджень та прогнозів «Янус» з 9 по 14 березня 2019 року.

Як свідчать результати опитування, близько 77,4% українців стверджують, що обов’язково будуть голосувати на майбутніх виборах Президента України 31 березня. Вагаються у своїх намірах прийти на виборчі дільниці в день голосування 12,1% опитаних. Близько 10,6% респондентів впевнені, що не будуть голосувати.

Результати опитування. Скріншот: http://socis.kiev.ua
Результати опитування. Скріншот: http://socis.kiev.ua

Найбільш ймовірними переможцями виборів більша частина респондентів вважає Петра Порошенка (25,5%) або Володимира Зеленського (25,1%). Показник віри в перемогу Юлії Тимошенко майже вдвічі менший – 12,5%. Решту кандидатів отримали дуже низькі відсотки за показником «ймовірний переможець виборів».

Результати опитування. Скріншот: http://socis.kiev.ua
Результати опитування. Скріншот: http://socis.kiev.ua

В ході дослідження респондентам також ставилося запитання щодо голосування за політичні партії на виборах до парламенту. Найвищі відсотки отримали партії лідерів президентських перегонів: партія «Слуга народу» (18,1%), БПП (10,7%) та ВО «Батьківщина» (9,9%). Окрім даних партій, шанси потрапити до парламенту мають Опозицiйна платформа «За життя» (8,1%), «Громадянська позиція» (6,2%) та Радикальна партія Олега Ляшка (4,5%).

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

Loading...