Новини » Події 20 березня, 2019, 16:41
Україна вже 16 разів зверталась до Росії щодо обміну полонених, – Ірина Геращенко

Українська сторона у ТКГ підготувала звернення до представників ОБСЄ та РФ щодо визначення дати передачі 25 засуджених росіян в обмін на українських політв’язнів.

Про це у Facebook повідомила перший заступник Голови Верховної Ради, Уповноважений Президента з питань мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко.

«Провели коротку нараду з представником України в ТКГ Євгеном Марчуком. За результатами підготували звернення на представників ОБСЄ і РФ в ТКГ і гуманітарній групі з вимогою поставити першим питанням 27 березня, під час засідання групи, визначення дати негайної передачі РФ 25 росіян, засуджених в Україні, в обмін на політв’язнів Кремля», – йдеться у повідомленні.

Геращенко уточнила, що сьогодні російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що вона не має офіційного мандату займатися питанням обмінів і звільнень, й що цим має займатися контактна група в Мінську.

«В той же час в Мінську представники РФ котрий рік «валяють ваньку» і відмовляться обговорювати питання звільнення росіян в обмін на українців по формулі 25/25, наполягаючи, що це «питання омбудсменів». На жаль, цій позиції підігріють і деякі представники ОБСЄ, намагаючись перекласти відповідальність на омбудсменів», – обурилась Геращенко. Вона наголосила, що нове звернення є вже 16-м за 16 місяців до Росії з вимогою проведення обміну.

«Також маю зазначити, що в списку 25 росіян, яких ми готові передати, ті, хто офіційно звернувся до Путіна з проханням забрати їх на родіну. Прізвище Вишинського ніколи не згадувалося в Мінську ні росіянами, ні їх маріонетками з ОРДЛО. Також він сам не передав заяв з проханням про можливу передачу його РФ в обмін на українців», – додала Геращенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 15:52 :53