Новини » Світ 20 березня, 2019, 1:30
У Румунії не виключають загальнонаціонального референдуму щодо правосуддя

Президент Румунії Клаус Йоганніс не виключає, що в день проведення виборів у Європарламент, 26 травня, в країні пройде референдум з питань правосуддя.

Про це він заявив під час відбулася в Бухаресті прес-конференції, – повідомляє Укрінформ.

«У президентській адміністрації досить детально і скрупульозно протягом останніх днів аналізуються всі «за» і «проти» щодо проведення референдуму у зв’язку з постійним внесенням змін в систему правосуддя з боку правлячої коаліції на чолі з Соціал-демократичною партією», – зазначив президент.

Глава Румунії підкреслив при цьому, що «перш ніж буде прийнято рішення про проведення референдуму, необхідно заручитися підтримкою не тільки з боку його політичних прихильників, але і з боку громадянського суспільства».

За словами Йоганніса, якщо рішення про проведення референдуму буде прийнято, то плебісцит відбудеться в один день з виборами до Європарламенту, 26 травня.

Раніше президент Румунії неодноразово виступав із заявами, в яких закликав правлячу в країні коаліцію відмовитися від практики внесення змін в систему правосуддя, оскільки ці зміни підривають основи правової держави.

Свою стурбованість прагненням румунських політиків з правлячої коаліції підпорядкувати собі органи правосуддя висловили представники Євросоюзу, так і США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 11:23 :12