Новини » Суспільство 20 березня, 2019, 12:21
У МОН радять випускникам, як правильно обрати виш та спеціальність
Фото: molbuk.ua
Фото: molbuk.ua

Міністерство освіти і науки та аналітичний центр CEDOS підготували поради для вступників про вибір університету та спеціальності.

Поради були опубліковані сьогодні, 20 березня за посиланням. В них, як повідомляє прес-служба МОН, містяться роз’яснення, як обрати якісну вищу освіту, щоб вона стала доброю основою для розвитку та вигідною інвестицією в майбутнє.

«Тенденції останніх років, на жаль, засвідчують, що нерідко вступники обирають популярні, модні спеціальності та виші, при цьому навіть не знаючи, що конкретно вивчатимуть там, які матимуть перспективи, чи будуть потім затребувані на ринку праці тощо. Потім ми отримуємо випускників ЗВО, для яких елементарно не вистачає робочих місць, і вони мають перекваліфіковуватися під потрібний на ринку фах… Розміщена інформація має допомогти їм у цьому», – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Рекомендації зроблені у форматі чеклиста з коментарями, який складається з трьох блоків:

  • Вибір спеціальності: чому важливо перевіряти прохідний та середній бал минулого року, ознайомитися зі змістом програми тощо.
  • Вибір університету: про що запитати нинішніх студентів вишу, які прохідні бали мають бути в закладі тощо.
  • За кордоном: на які чинники треба зважати, якщо ви вирішили здобувати вищу освіту за межами України.

В Міносвіти нагадали, що цього року ЗНО відбуватиметься з 21 травня до 13 червня, а результати будуть оголошені до 25 червня. Реєстрація електронних кабінетів вступників починається 1 липня, а прийом заяв та документів – 10 липня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 13:08 :18