Новини » Суспільство 20 березня, 2019, 10:45
РПЦ впливає на характер гібридної війни Росії проти України, – архієпископ Климент
Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент. Фото: krymr.com
Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент. Фото: krymr.com

Російська православна церква впливає на характер «гібридної війни» Росії, яка ведеться з моменту окупації Криму в 2014 році.

Про це на міжнародній конференції в Києві заявив архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент, повідомляє «Крим.Реалії».

«З 2014 року вплив на ці процеси з боку Російської православної церкви великий. Надання українській церкви томосу про автокефалію істотно звужує можливості РПЦ і Росії, але зміцнює Україну як самостійну державу. Присутність Української православної церкви Київського патріархату, а тепер – Православної церкви України в Криму завжди була під тиском Української православної церкви Московського патріархату. Зараз у Криму немає РПЦ, там є УПЦ МП з центром у Києві. Якби РПЦ зареєструвала свої парафії в Криму, то вони б потрапили під санкції, а значить потрапила б під санкції і сама РПЦ на чолі з Кирилом. Тоді закордонні активи також підпали б під санкції. Центром українського Криму може бути лише українська церква, а без Української держави немає української церкви, і навпаки», – підкреслив Климент.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 02:33 :01