Новини » Світ 20 березня, 2019, 14:55
РФ вивчає досвід Казахстану із передачі влади наступникам, – Голобуцький
ZIK
ZIK

Зараз Росія скрупульозно вивчає досвід Казахстану щодо передачі влади наступникам. Адже там така ж проблема – авторитаризм будується на можливостях лише одного лідера держави.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог Олексій Голобуцький.

Коментуючи відставку лідера Казахстану Нурсултана Назарбаєва, він наголосив: тут йдеться про персоналістський режим, побудований на авторитеті та харизмі певної особи. Там питання трансферу влади завжди є проблематичним. У цьому випадку Назарбаєв правив країною майже 30 років – за цей час виросло не одне покоління. Однак, тут, на думку експерта, не слід плутати цього політика із «якимось звичайним диктатором».

«Він, усе ж таки, практично з нуля створив казахську державність. Він зробив те, чого ми не зробили з Кримом – змінив етнічну складову своєї країни та влади», – вважає політтехнолог.

Мовляв, велика частина Казахської РСР була слов’янською.

Водночас Назарбаєв розуміє: навіть за сприятливих умов, коли авторитарний режим є дуже м’яким, суспільство може втрутитись у державні процеси. Адже, як зауважив політтехнолог, наприклад, в Алжирі після того, як оточення 81-річного президента хотіло знову його переобрати, народ повстав, бо еліта не вирішила питання, хто буде наступником

«Думаю, що Назарбаєв це чудово розуміє. Він далі залишився керівником держави і зберіг всі важелі впливу. Він хоче, щоб еліта не задумувалась, ніби має шанс зробити щось поза ним. Адже завжди, коли патріарх починає здавати позиції, усі намагаються взяти участь у цьому процесі», – наголосив Голобуцький.

Тож він переконаний: досвід Казахстану дуже сильно вивчає Росія, адже там така ж проблема.

«Просто з точки зору віку Путіна, вона не є на стільки глобальною. Однак, це теж проблема, яку вони намагаються вирішити – як відбуватиметься трансфер передачі влади наступникам. Адже в тоталітарних режимах це справді є найскладнішим, оскільки авторитаризм часто справді будується на особистих можливостях конкретного лідера», – підкреслив Олексій Голобуцький.

Як повідомлялось, 19 березня Нурсултан Назарбаєв оголосив про відставку з посади президента Казахстану, на якій він перебував майже 30 років. Виконувачем обов’язків глави держави став спікер верхньої палати парламенту Касим-Жомарт Токаєв.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 15:46 :57