Новини » Політика 20 березня, 2019, 6:40
Портников: Путіну подобаються «корисні ідіоти»

Під час відвідування окупованого Росією Криму Володимир Путін зустрівся з делегацією французьких політиків, приїзд яких був спеціально організований до п’ятиріччя анексії півострову. Головою делегації був колишній депутат парламенту від «Республіканців» одіозний Тьєррі Маріані – тепер він балотується до Європейського парламенту від партії іншої клієнтки Путіна, Марін Ле Пен. Але серед інших учасників поїздки до Криму був і чинний депутат від «Республіканців» Жан-Клод Буше. Так що приклад Маріані, який, обслуговуючи Путіна, позбувся і респектабельності, і довіри французів, не став переконливим для деяких його колег. Може бути, навіть навпаки. Якщо виникнуть проблеми з кар’єрою – а вони завжди виникають у безпринципних політиків – можна буде спробувати щастя за кремлівські гроші, до Марін вже точно візьмуть.

Про це пише політичний оглядач і журналіст Віталій Портников.

Шукати відповіді на запитання, навіщо самому Путіну зустрічі із маргіналами, не варто. У Кремлі відчайдушно потребують демонстрації міжнародної підтримки анексії Криму. Ну і, крім того, у Москві завжди любили «корисних ідіотів» з Заходу. Якщо відкрити газетні підшивки минулих років, можна переконатися, як багато таких «корисних ідіотів» пройшло через кабінети Сталіна, Хрущова, Брежнєва. Путін просто продовжує давню традицію. Але з однією відмінністю.

Люди, які ходили на поклін до генеральних секретарів, все ж могли робити вигляд, що розділяють політичні погляди людожерів. Вони могли бути комуністами або представниками «прогресивної громадськості», яка виступала «за мир у всьому світі» і вірила, що небезпека війни йде не від вовкулаків в Кремлі, а від цивілізованого світу. Але у Путіна ніяких поглядів ніколи не спостерігалося, він, що називається, мімікрує під обставини. Путін – просто головний злодій, який забезпечує прикриття союзу чекістів і бандитів. І ці люди під шумок ще й Крим прихопили, просто пограбування Росії їм стало мало.

Тому те, що роблять Маріані з компанією – це чисте обслуговування, без тіні політичної солідарності. А таке чисте обслуговування перетворює «корисного ідіота» на даремного.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 21:29 :38