Новини » Економіка 20 березня, 2019, 18:26
Пенсійні маніпуляції: економіст назвав реальну кількість людей, для яких зростуть виплати
ZIK
ZIK

Уряд маніпулює і намагається разові виплати перед виборами подати як індексацію.

Це зауважив економіст Віктор Скаршевський в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Передусім, експерт пояснив, що в межах зростання пенсій є механізм індексації, тобто автоматичне зростання відповідно до темпів інфляції, а є разова виплата, яку фактично можна вважати непрямим підкупом громадян перед виборами.

«Уряд та віце-прем’єр-міністр взяли все докупи і порахували індексацією разом із разовою виплатою, яка загалом складає 2410 гривень. Тобто пенсіонерам, які отримують мінімальні нарахування, виділять одну виплату розміром 1205 гривень перед першим туром виборів і таку ж суму в квітні – перед другим туром як непрямий підкуп виборців», – зазначив Віктор Скаршевський.

Також економіст зауважив, що уряд зманіпулював і в частині індексації, оскільки насправді вона вдвічі менша, ніж було заявлено.

«Уряд пояснює, мовляв, індексація склала чи не для кожного пенсіонера в середньому 514 гривень. Натомість по факту індексація в середньому відбулася на 260 гривень, тобто в два рази менше. До того ж індексація склала не 17%, як декларувалося, і не для всіх, а всього 10% і тільки для 8 мільйонів пенсіонерів», – підкреслив Віктор Скаршевський.

Як повідомляли раніше, середній розмір пенсії станом на 1 березня збільшився на 19,3% – до 3033 гривень із 2542 гривень станом на 1 січня цього року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 19:57 :26