Новини » Світ 20 березня, 2019, 2:30
Парламент Австрії збереться обговорити візит терориста з Крайстчерча

В Нацраді Австрії наступного тижня проведуть засідання, на якому, зокрема, буле розглянуто повідомлення про перебування в Австрії терориста Брентона Тарранта.

Про це заявив голова Постійного підкомітету комітету з внутрішніх справ Національної ради Австрії Вернер Амон, – повідомляє Укрінформ.

«Незважаючи на те, що наразі мова йде лише про чутки, ми серйозно ставимося до будь-якої потенційної загрози нашій безпеці», – сказав Амон.

Участь у засіданні підкомітету, який займається оглядом заходів із захисту конституційних інститутів та їх спроможності діяти, візьмуть також міністри внутрішніх справ, оборони та юстиції. Засідання носить закритий характер.

Парламентська опозиція Австрії вже заявила про те, щоб результати засідання були донесені до громадськості. Опозиційні «Соціал-демократична партія Австрії» та список «Jetzt» вже заявили, що хочуть почути наступного тижня в Парламенті звіт від міністра внутрішніх справ Герберта Кікля, призначеного на посаду від правопопулістської партії FPO, про «загрози, які наразі виходить з боку правого екстремізму в Австрії».

Опозиційні партії обґрунтовують свою вимогу тим, що стали відома інформація про перебування стрілка з Крайстчерча у Відні, а також у зв’язку з повідомленнями ЗМІ про існування « правоекстремістської мережі в парамілітарній сфері, яка може простягатися аж до австрійського міністерства оборони».

Як повідомлялося, судячи з фотографій терориста Брентона Тарранта у Facebook, під час своєї подорожі країнами Східної Європи восени 2018 року він також перебував і в Австрії. Наразі правоохоронні органи країни перевіряють цю інформацію.

Також австрійські медіа повідомляли раніше про існування групи діючих та колишніх німецьких військовослужбовців та поліцейських правих поглядів, які в чатах в Інтернеті готуються до «Дня Х» (коли впаде державний порядок) і про можливі зв’язки цієї групи з Австрією. Зазначається, що австралієць Таррант також був обізнаний про цю ситуацію навколо поширення правого екстремізму в німецькій армії, а також писав у своєму так званому «маніфесті» про те, що в Європі є «сотні тисяч націоналістів-солдатів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 04:34 :17