Новини » Політика 20 березня, 2019, 16:29
Оксана Білозір лобіює у ВР створення Фонду добробуту українських мігрантів
Оксана Білозір. Фото: facebook.com/oksana.bilozir
Оксана Білозір. Фото: facebook.com/oksana.bilozir

14 березня народний депутат Оксана Білозір з низкою інших нардепів зареєструвала Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення державної підтримки українців за кордоном (р.№ 10153). Законопроектом передбачено створення картки українського мігранта, Фонду добробуту українських мігрантів, що існуватиме за рахунок сплати внесків трудових мігрантів.

Народний депутат Оксана Білозір з приводу цього законопроекту на своїй сторінці у Фейсбуці зазначила таке: «Чинна Конституція України (статті 12 та 25) передбачає піклування держави Україна про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за межами держави, гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами. Разом з тим на сьогодні відсутній прикладний законопроект, який виписує чіткі механізми практично реалізації цих положень. Відтак мій законопроект має на меті забезпечити:

  • виплату компенсацій українцям, які втратили роботу за кордоном.
  • надання одноразової матеріальної допомоги мігрантам та членам їхніх сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах через хворобу або з інших причин.
  • фінансування та організація повернення мігрантів та їхніх родин на батьківщину за форс-мажорних ситуацій (стихійне лихо, військовий конфлікт тощо).
  • надання кредитів на отримання освіти; кредитування мігрантів та членів їхніх сімей для вирішення житлового питання.
  • надання кредитів для започаткування чи розвитку власного бізнесу.

Вважаю, що держава заборгувала перед українцями, котрі працюють чи проживають за кордоном, й прагнуть повернутися на батьківщину».

Зазначений законопроект передбачає внести зміни до законодавчих актів України, зокрема, запровадити картку українського мігранта – документ, що видається трудовому мігранту після внесення його до Єдиної інформаційно-аналітичної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зовнішньої трудової міграції та сплати членського внеску до Фонду добробуту українських мігрантів.

Законопроектом визначено, що член Фонду добробуту українських мігрантів – це трудовий мігрант, який сплатив членський внесок у встановленому Фондом розмірі.

У Статті 7-1 фігурує поняття Центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зовнішньої трудової міграції. «Діяльність центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зовнішньої трудової міграції, спрямовується і координується Міністром – керівником центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики».

Також у проекті цього закону йдеться про те, що фінансування діяльності центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зовнішньої трудової міграції та виконання ним функцій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Фонду добробуту українських мігрантів. Кошти бюджету Фонду використовуються на: виплату забезпечення та надання соціальних послуг, передбачених цим Законом; фінансування витрат на утримання та забезпечення діяльності центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зовнішньої трудової міграції, його територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, матеріальне та соціально-побутове забезпечення його працівників; організацію роботи правління Фонду, розвиток та функціонування Єдиної інформаційно-аналітичної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зовнішньої трудової міграції.

Оксана Білозір зазначила, що група депутатів, які ініціювали створення цього законопроекту, розпочинає велику дискусію, створює робочу групу з обговорення законопроекту, збирає форуми та круглі столи, аби врахувати усі побажання й зауваження зовнішніх трудових мігрантів та тих українців, які проживають за кордоном.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 13:24 :50