Новини » Політика 20 березня, 2019, 17:16
Луценко заявив про існування списку «недоторканних» від посольства США в Україні
U.S. Department of State. Посол США в Україні Марі Йованович
U.S. Department of State. Посол США в Україні Марі Йованович

Під час першої зустрічі з генпрокурором Юрієм Луценком, який обійняв свою посаду у 2016 році, посол США в Україні Марі Йованович вручила йому список тих, кого не можна притягати до відповідальності (do not prosecute list).

Про це генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в інтерв’ю американському телеканалу Hill.TV , яке вийшло у середу, 20 березня.

«На жаль, під час першої зустрічі з американським послом у Києві [Марі Йованович] дала мені список людей, яких ми не повинні притягати до відповідальності», – сказав Луценко.

«Я вважаю, що це не припустимо. Ніхто у цій країні: ні наш президент, ні наш парламент, ні наш посол, не зупинить мене від розгляду справи, якщо це злочин», – продовжив він.

Він повідомив, що ця зустріч відбулася у той час, коли українська сторона «відкрила справу про розкрадання урядової технічної допомоги США на суму $4 млн».

Разом з тим, Юрій Луценко повідомив The Hill, що ГПУ так і не отримало від посольства США в Україні цих коштів.

«Ситуація була досить дивною, тому що кошти, про які ми говоримо, були призначені для Генеральної прокуратури, і ми сказали [їм, – Ред.], що ми ніколи не бачили їх, і посольство США відповіло, що не вбачає у цьому проблеми», – сказав пан Луценко.

«Насправді, ми отримали листа від Посольства США, від посла, що гроші, про які ми говоримо, були під повним контролем посольства США, і що Посольство США не вимагало нашої правової оцінки цих фактів», – додав він.

У свою чергу, Державний департамент вже встиг назвати заяву Луценка про отримання подібного списку «відвертою видумкою».

«Наразі Сполучені Штати не надають жодної допомоги Генеральній прокуратурі України, але раніше робили спробу підтримати фундаментальну реформу сфери юстиції, в тому числі у ГПУ, одразу після Революції Гідності 2014 року. Коли виявилося, що для втілення справжньої реформи політичної волі наступними генпрокурорам не вистачає, ми… переспрямували допомогу американських платників податків на більш продуктивні проекти», – повідомили The Hill у Держдепартаменті.

Повідомляється, що The Hill очікує на коментар також від посольства США в Україні.

Нагадаємо, що до роботи в Україні Марі Йованович була послом у Вірменії та Киргизстані за президентства Джорджа Буша-молодшого та Барака Обами.

Читайте також: Кого США не хочуть бачити Президентом України: експерт розповів про настрої Вашингтона

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 20:55 :49