live

Контракт Коболєва: експерт пояснив, в чому Наглядова рада «Нафтогазу» порушує законодавство

ZIK

Умови оплати праці Коболєву встановлює саме Наглядова рада «Нафтогазу», що складається виключно з іноземців, які не заповнюють е-декларації, тобто порушують українське законодавство.

Про це заявив економічний експерт Олег Журавльов у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт зауважив, що зараз в країні відбувається реформа корпоративного управління державних компаній. І загалом, на думку фахівця, сама по собі реформа – це досить позитивне явище.

«Ситуація з Коболєвим досить проста, оскільки є устав і закони, де чітко прописано, що назначати і звільняти з посади його має право акціонер, тобто Кабмін, який реалізує волю акціонера, тобто всієї держави. Тоді як умови оплати праці Коболєву встановлює Наглядова рада «Нафтогазу», – пояснив Олег Журавльов.

Відтак, на думку економіста, більше питань виникає саме до Наглядової ради, яка була обрана не за конкурсною процедурою.

«Сьогодні Наглядова рада «Нафтогазу» складається виключно з іноземців, які не заповнюють е-декларації, тобто порушують українське законодавство. До того ж вони проводять засідання Наглядової ради поза межами України – в Лондоні. І це незважаючи на те, що «Нафтогаз» фактично є публічною компанією, тобто такою, яка належить усім громадянам своєї країни», – наголосив Олег Журавльов.

Нагадаємо, чинний глава правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв вважає пропозицію Наглядової ради щодо нового контракту «розумним компромісом» та пообіцяв прийняти її.Loading...
Loading...
Loading...