live
Новини » Політика

Головне за 20 березня: Підтверджений вирок Януковичу, дешевший газ, і знову Коболєв, Москалькова у Києві, нові санкції проти РФ у дії

У середу, 20 березня, Інформаційне агентство ZIK пропонує своїм читачам добірку цікавих і важливих подій, які сталися цього дня.

Зокрема, на IA ZIK читайте:

Оболонський райсуд Києва сьогодні розглядав заяви адвокатів екс-президента Віктора Януковича про роз’яснення вироку в справі про державну зраду та виправлення допущених, на їхню думку, в ньому описок. Суд відмовився змінювати вирок екс-президенту.

Президент Петро Порошенко підписав рішення РНБО про введення нових санкції проти агресора.

У присутності Президента та секретаря РНБО ЗСУ сьогодні передали понад 400 одиниць озброєння та військової техніки.

Однією із головних економічних новин стало повідомлення про здешевлення газу. Кінцева ціна газу для побутових споживачів Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» з 1 квітня 2019 року становитиме 8,38 гривні за кубометр, що на 2% нижче ціни, яка була встановлена урядом.

Кабінет Міністрів ухвалить рішення про продовження контракту з правлінням НАК «Нафтогаз України» та його головою Андрієм Коболєвим. Прем’єр також озвучив дві вимоги, які поставив уряд перед членами правління «Нафтогазу».

Кабінет Міністрів сьогодні оголосив конкурси на посади голів Державної податкової та Державної митної служб.

Уповноважений з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова сьогодні прибула до Києва. Тут вона заявила, що чекає на висновки лікарів щодо стану здоров’я політв’язня Кремля Павла Гриба, а також прокоментувала можливий обмін керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського на українських бранців.

Із наближенням 31 березня тема президентських виборів все більше хвилює українське суспільство. Відомий львівський журналіст Микола Савельєв вважає, що обрання Володимира Зеленського на посаду Президента України спричинить справжню громадянську війну в країні. Дисидент, член ініціативної групи «Першого грудня» Йосиф Зісельс пояснив, чому ініціатива «Першого грудня» підтримала Петра Порошенка.

Триває епопея з ухваленням «мовного закону». На пленарному засіданні Верховної ради України 20 березня народні депутати продовжили розгляд закону. Письменниця, публіцистка, лауреатка Національної премії ім. Т. Шевченка Оксана Забужко закликала народних депутатів ухвалити закон про державну мову.

Події у Казахстані, пов’язані із відходом від влади Нурсултана Назарбаєва, залишаються у центрі уваги експертів. Політтехнолог Олексій Голобуцький, зокрема вважає, що Росія скрупульозно вивчає досвід Казахстану щодо передачі влади наступникам, адже там така ж проблема – авторитаризм будується на можливостях лише одного лідера держави. У самому ж Казахстані парламент сьогодні схвалив перейменування Астани на Нурсултан.

Президент Франції Еммануель Макрон намагається з’ясувати, чого хочуть «жовті жилети», однак, це завдання не з легких. Про те, як президент Франції та його уряд, реагує на рух, елементи якого є опозицією не просто до політики, а до самої представницької влади читайте у матеріалі – «Жовті жилети у Франції – повстанці без причини«.

Кір продовжує вбивати українців. 24-річна жінка, яка на вихідних народила немовля у Сумському перинатальному центрі, померла внаслідок ускладнень від кору.

31 березня відбудуться чергові вибори Президента України. IA ZIK (за матеріалами правопросвітницької кампанії Міністерства юстиції та безоплатної правової допомоги «Я маю право голосу!») підготувало інструкцію для виборця – як реалізувати свої виборчі права, захистити порушені права під час голосування. Детальніше – у матеріалі: «Усе про те, як проголосувати грамотно«.

Політолог Сергій Таран у своєму блозі аналізує від кого і чого залежатиме внутрішня та зовнішня політика Казахстану.

Про те, чому важливо навчитися казати: «Ні» пояснює у своєму блозі журналістка, письменниця Зоя Казанжи.Loading...
Loading...
Loading...