Новини » Політика 20 березня, 2019, 5:30
Джемілєв: Росія поводиться в Криму як при Катерині ІІ
Мустафа Джемілєв. Фото: Палінчак Михайло/УНІАН
Мустафа Джемілєв. Фото: Палінчак Михайло/УНІАН

Росія здійснює в окупованому Криму таку ж стратегію, як колись імператриця Катерина ІІ – виселяє кримських татар та заселяє півострів росіянами.

Про це заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в інтерв’ю австрійській газеті Wiener Zeitung.

«За нашими оцінками, 10% відсотків з 300 тисяч кримських татар були змушені залишити Крим. Це – стратегія, як при Катерині II, коли автохтонний кримськотатарський народ був виселений, а росіяни заселені. Це так цинічно: вони приїхали в нашу країну з усіма своїми ракетами і зброєю, а нас переслідують, коли знайдуть патрон», – заявив він.

Джемілєв зазначив, що на сьогодні в Криму переслідується «кожен, хто наважиться висловити будь-яку форму невдоволення російською окупацією». Найбільше ж репресії спрямовуються проти кримських татар, оскільки вони завжди були найбільш активними: «Обшуки вже стали частиною повсякденного життя кримських татар, часто вони проходять під приводом релігійного екстремізму. Протягом всіх років з часу незалежності України не було жодного терористичного акту, і раптом всі стали терористами?».

За його словами, під час таких обшуків, у ході яких нібито шукають зброю чи заборонену літературу, як правило російська окупаційна влада намагається принизити кримських татар та спровокувати конфлікт для виправдання подальших більших утисків.

Читайте також: Росія за п’ять років перетворила Крим на чорну діру, – євродепутат 

Мустафа Джемілєв зазначив, що наразі політична діяльність кримських татар в окупованому Криму неможлива і тому вони перебувають «в тихій опозиції», наприклад, бойкотуючи так звані «вибори». «Я вважаю, що 95% кримських татар все ще залишаються проукраїнськими. Але це правда, що люди втрачають надію на звільнення і, звичайно, їм доводиться якось виходити з ситуації», – додав лідер кримськотатарського народу.

Він також прокоментував критику з боку вже екс-глави МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штанймайера з приводу блокади, яку України здійснила по відношенню до окупованого Криму: «Хай би він собі уявив, а що було б, якби Баварія була окупована?».

«Протягом понад 200 років ми жили під пануванням Росії. Якщо говорити про знищення нашого народу, то це завжди були росіяни. Чи то в царській імперії, чи в Радянському Союзі чи під Росією. І найголовніше: Україна – демократична країна. Так, тут багато проблем. Але принаймні можна про них говорити і під час демонстрацій звертати на них увагу», – заявив Джемілєв, відповідаючи на питання про те, що нібито й Україна не особливо піклувалася про кримських татар.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 21:19 :52