Дурдом в Інтерсіті
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Ніде нема такого толерантного ставлення до пасажирів, як у вагонах інтерсіті. Ви можете завалити в гурті людей, з якими познайомилися на пероні, і зразу ж утворити дружнє коло шанувальників алкогольних напоїв, пісень Юрія Антонова та Андрєя Губіна.

Ви можете лементувати й радіти, що «вот ти с Чєрнігова, а я с Полтави – і ми єдєм во Львов!». Ви можете приливати спиртним радість випадкової знайомої «у мєня внук родился!», хоча за два ряди сидітимуть дівчатка-школярки, і їм ваш галас шкодить, бо вони повертаються після змагань, стомлені й виснажені, напівсонні. Стюард оминатиме вас, увічливо посміхаючись; більшість пасажирів із заткнутими вухами слухатиме музику; тренерки, відповідальні за своїх спортсменок, обговорюватимуть своє, і навіть візьмуть від вас плитку шоколаду як сатисфакцію за галас… І тільки старша жінка підійде й зауважить, що ви не в ресторані, а у вагоні, де ще сорок пасажирів, і серед них діти, яким не обов’язково вдихати випари алкоголю разом і випарами п’яних теревенів.

Та ж ви культурні люди! Тому, пробурмотівши вибачливі слова, притихнете рівно на п’ять хвилин… А далі – «плачєт дєвочка в автоматє…».

Чого не йметься тій старій? Пішла скаржитися стюарду… А він пропонує їй толерантно… перейти в інший вагон. Наш хлопець!

Щоправда, представник Укрзалізниці таки переконав сховати запаси випивки й закуски, але то сталося за годину до прибуття. І тут почалися інтелектуальні балачки.

– А нас посєлят – і всьо? Нє-є-є, ми погуляєм! Пойдьом на кладбище – там оно такоє большоє!

– Завтра в опєрний?

– А какоє названіє?

– Тєбє не всьо равно? Ти шо – любіш опєру?

– А ми пойдьом в шахту піть кофє! Там так полумрачно!

– Куда? Там спрашивают, чі ти не комуніст?

– Нє, в шахтє нічєво нє спрашивают!

… З Києва до Львова – п’ять годин. Чотири з них вас буде розважати гоп-компанія, якій цікава лиш «шахта с кофє» та ще пиво. Але «ти с Чєрнігова, я с Полтави» будуть волочитися вулицями, наповнять їх умовно російською, дурними реготами… І втраплять в загальну туристичну статистику, з якої переважно тішаться у звітах: цьогоріч у Львові побувало аж стільки гостей міста!

P.S. Якщо хтось із залізничників-посадовців зацікавиться таким фактом, то я, та старша жінка, якій запропоновано перейти в інший вагон, поверталася з Києва у понеділок. Вийшла на станції Підзамче.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 04:39 :45