Новини » Суспільство 20 березня, 2019, 22:00
Білл Гейтс пропонує забути про космос і розв’язати 10 глобальних проблем Землі

Засновник корпорації Microsoft і один з найбагатших людей на Землі Білл Гейтс закликав людей знайти рішення 10 основних світових проблем. Замість досліджень космосу, підприємець пропонує поліпшити життя людства на нашій планеті.

Про це повідомляє «Новое Время».

Колишній програміст і засновник однієї з найуспішніших IT-компаній в історії Білл Гейтс відомий не тільки завдяки своїм величезним статкам, але й тим, на що він їх витрачає.

Поки найбагатша людина планети Джефф Безос змагається з мільярдером-винахідником Ілона Маском за те, хто перший колонізує Марс і Місяць, а також побудує нову бізнес-імперію навколо мережі супутникового інтернету, Гейтс намагається акцентувати увагу на поточних проблемах людства. До того ж він уже витратив на це не менше грошей, ніж інвестували в інноваційні ракети-носії від SpaceX і Blue Origin.

За кілька років перед відходом з посади керівника Microsoft, Білл Гейтс створив благодійний фонд, який назвав на честь себе і своєї дружини Мелінди. Як повідомляла BBC, станом на кінець 2016 року, Гейтс витратили на благодійність близько $31 млрд.

Фонд Білла і Мелінди Гейтс інвестував у поліпшення системи охорони здоров'я, боротьбу з голодом у бідних країнах, попередження і лікування серйозних захворювань по всьому світу і багато іншого. За це журнал Forbes кілька років тому назвав Білла Гейтса найщедрішим мільярдером США.

Кілька днів тому 63-річний філантроп опублікував у своєму Twitter список 10 глобальних проблем, які є важливими для всієї планети зараз і в найближчому майбутньому.

«Якщо ви вірите в те, що інновації – це для всіх, тоді у мене є список для вас: 10 проблем, які потрібно вирішити завдяки вашим ідеям», – написав Гейтс у Twitter.

Засновник Windows намагається привернути увагу людей до таких проблем:

- зниження парникового ефекту і скорочення кількості вуглекислого газу в атмосфері;

- зберігання електроенергії, виробленої за допомогою відновлюваних джерел;

- універсальна вакцина для всіх форм грипу;

- лікування різних форм деменції, зокрема хвороби Альцгеймера;

- очищення світового океану від пластику;

- енергоефективне опріснення води;

- розробка безпечних автономних автомобілів;

- взаємодія штучного інтелекту з реальним світом;

- прогнозування землетрусів;

- вивчення роботи мозку для боротьби з такими хворобами, як шизофренія і аутизм.

Раніше цей список опублікувало видання MIT Technology Review.Гейтс вже говорив про важливість декількох з проблемних сфер, які представили у своєму списку редактори журналу Массачусетського технологічного інституту.

Зокрема, в питаннях виробництва електроенергії від поновлюваних джерел, експерти вказують, що вітряна і сонячна електроенергія виробляють недостатньо електроенергії, і перехід від спалювання викопного палива може зайняти дуже багато часу.

«Різні вчені і стартапи розробляють дешевші форми зберігання електроенергії від поновлюваних джерел, які можуть працювати довше, зокрема проточні батареї або ємності на розплавленій солі. У будь-якому випадку нам вкрай потрібен дешевший і ефективніший спосіб зберігання величезної кількості електроенергії», – пише MIT Technology Review.

Наприкінці 2018-го Гейтс, зі свого боку, говорив, що необхідно змінити національну енергетичну політику і переконати лідерів США повернути просунуті технології виробництва ядерної енергії для поліпшення стану навколишнього середовища в майбутньому.

Разом з відомим мільярдером автори журналу також наголосили на необхідності винаходу дешевого способу зберігання мільярдів тонн вуглекислого газу, систем збору пластикового сміття не тільки в океані, але й на берегах, морях і водних шляхах, а також адаптації людей до кліматичних змін за допомогою створення питної води з морської.

Додамо, Білл Гейтс назвав 10 проривних технологій майбутнього.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 11:39 :45