Новини » Світ 20 березня, 2019, 2:00
Берлін вимагає переглянути вирок главі чеченського «Меморіалу»

У Берліні сумніваються в справедливості вироку голові чеченського відділення правозахисного центру «Меморіал» Оюбу Тітієву і закликають переглянути його.

Про це заявила уповноважена уряду ФРН з прав людини та гуманітарної допомоги Бербель Кофлер, коментуючи рішення Шалінського міського суду, який засудив Тітієва до 4 років колонії-поселення «за незаконне зберігання марихуани».

«Сумніви з приводу обвинувачень і верховенства закону добре задокументовані і також описані в Звіті ОБСЄ з прав людини в Чечні. Я настійно закликаю Росію дотримуватися рекомендацій, що містяться в ньому: рішення і попередній висновок мають бути негайно розглянуті судом за межами Чечні, а сам Тітієв звільнений з-під варти», – заявила Кофлер.

Росія має гарантувати, що правозахисники можуть працювати в Чечні, не побоюючись переслідувань, підкреслила уповноважена німецького уряду. Вона також нагадала, що ОЮБ Тітієв є лауреатом німецько-французької премії за права людини і верховенство закону. Крім того, Європейська Рада нагородила його премією Вацлава Гавела.

Суд у справі Тітієва відбувся 18 березня в Шалі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 06:39 :29