Новини » Політика 20 березня, 2019, 15:23
Ахтем Сеітаблаєв закликав народних депутатів ухвалити закон про державну мову
Ахтем Сеітаблаєв. Скріншот з відео: facebook.com/zakonpromovu5670
Ахтем Сеітаблаєв. Скріншот з відео: facebook.com/zakonpromovu5670

Актор, режисер, директор ДП Кримський дім Ахтем Сеітаблаєв закликав народних депутатів ухвалити закон про державну мову.

«Доброго дня, мене звати Ахтем Сеітабалєв, я режисер, актор. Я кримський татарин. І для мене надзвичайно важливим є питання мови, тому що мова тебе ідентифікує, вона тебе захищає, вона говорить про твою культуру, традицію, про те, у що ти віриш, на що сподіваєшся. Тому я підтримую закон про мову. Я певен в тому, що потрібно, щоб кожен державний діяч, кожна людина, яка працює у сфері обслуговування, всі засоби масової інформації, усі ці інституції розмовляли державною українською мовою. В побуті ми можемо розмовляти будь якою мовою і це ніхто не забороняє, ніхто не заперечує. Я вважаю, що якби такий закон був прийнятий раніше і якби разом з цим законом робилось все для того, щоб кожна людина розуміла, що володіння державною українською мовою відкриває для тебе нові горизонти, що розмовляти і знати українську мову – це дуже класно, можливо, тоді війни б не було, тому що культура як стратегія здатна з’єднувати країну. Якщо буде захищена державна мова, рідна мова кожного також буде захищена», – сказав Ахтем Сеітаблаєв.


Нагадаємо, письменниця, публіцистка, лауреатка Національної премії ім. Т. Шевченка Оксана Забужко закликала народних депутатів ухвалити закон про державну мову.

На порталі мовної політики пояснюють, чому необхідно ухвалити законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Відомі люди підтримують закон про державну мову.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 00:16 :39