Новини » Політика 19 березня, 2019, 19:35
Зробить все, що вигідно для переобрання: Береза «потролив» Вілкула через мовне питання
ZIK
ZIK

Нардеп Вілкул показує, що захищає російську мову, щоб згуртувати навколо себе російськомовне населення. Проте, якщо для переобрання йому буде вигідно цитувати Шевченка чи Франка, він це робитиме.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Борислав Береза.

Нардеп, коментуючи інцидент у Верховній Раді, коли спікер попросив вимкнути мікрофон опоблоківцю Вілкулу через те, що той говорив недержавною мовою, зауважив, що він сам у приватному житті спілкується російською, англійською та івритом, проте у стінах українського парламенту говорить лише державною мовою з поваги до українського законодавчого органу, в якому працює.

Борислав Береза зауважив, що люди, які закликають використовувати українську мову, повинні спілкуватися українською. З його слів, хоч мовне питання не врегульоване законодавчо, законотворці повинні розуміти його значення для країни у майбутньому.

«Я розумію, що для Вілкула більш цікаво згуртувати навколо себе російськомовне населення для того, щоб показати, що він захищає російську мову. Але якщо завтра йому для переобрання буде вигідно вдягнути вишиванку, взяти «Кобзар» у руки та зачитати Шевченка або цитувати Франка, то він буде це робити», – заявив Борислав Береза.

Як зауважив народний депутат України (позафракційний) Андрій Іллєнко, людина, яка є парламентарем, повинна поважати єдину державну мову, яка є в нашій країні.

«А все інше – від лукавого та намагання провокувати людей, збурювати ситуацію і просто неповага до країни, в якій ти живеш», – зазначив він.

Нагадаємо, під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради 19 березня, де тривав розгляд поправок до «мовного» законопроекту, голова ВРУ Андрій Парубій вимкнув мікрофон опоблоківцю Вілкулу через те, що той говорив недержавною мовою.

13 березня голова Верховної Ради Андрій Парубій зробив зауваження опоблоківцю Нестору Шуфричу через застосування кримінальної «блатної» лексики під час виступу з трибуни Верховної Ради.

А напередодні, 12 березня, спікер попросив відключити мікрофон народному депутату, члену фракції «Опозиційний блок» Василю Німченку, який проігнорував прохання не провокувати конфлікт і продовжити виступ українською мовою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 18:58 :01