Новини » Політика 19 березня, 2019, 16:12
Якщо виграє Порошенко, РФ буде змушена з ним домовлятись, – російський політолог
ZIK
ZIK

Вибори в Україні є прикладом реальної конкуренції і більшість українців все ж орієнтуються на європейські цінності. Тому для Кремля наразі немає прийнятного кандидата в президенти. Ба, більше! Найменш за все вони хочуть бачити Петра Порошенка на другому терміні, адже він обіграв РФ через томос і отримання виходу у ЄС.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив російський політолог Дмитро Орєшкін.

«Керівництво РФ заявляє, що не хоче співпрацювати з чинною українською владою, але я думаю, що це, насправді, констатація реальності, що буває доволі не часто у випадку із Путіним. Бо саме у нього є не дуже приємні відносини з Петром Порошенком, і, до речі, про це говорив також Волкер, та і впринципі будь-кому зрозуміло, що так воно і є», – сказав Орєшкін.

Він зазначив, що Російській Федерації дуже важко спрогнозувати, як відбуватиметься  виборча кампанію в Україні. Навіть ЗМІ наразі майже не коментують виборчий процес.

«У нас дуже мало говорять про українські вибори, а якщо й згадують, то лише те, що все одно все вирішується за океаном. А в Україні ніколи не було державності, немає і не може бути. Тому у Росії не бачать сенсу обговорювати українські вибори», – розповів він.

Також, за його словами, з усіх сил намагаються уникнути прізвище Порошенка. Хоча, будь-яка особа, котра переможе на президентських виборах в Україні, для Росії є неприйнятною.

«Українські вибори є прикладом реальних конкурентних перегонів, а також Україна так чи інакше орієнтується на європейські цінності. Так що позитивного варіанту для Кремля я не бачу. Але є й негативний. Менше всього, звичайно, вони хочуть перемоги Порошенка. Адже він декілька разів їх обіграв через томос і отримав вихід у ЄС. Ба більше, навіть у воєнному сенсі не дозволив розширити зону Донбасу. Хоча будь-хто інший, так чи інакше, буде під тиском громадськості і дивитиметься більше на Захід, ніж на Схід», – прокоментував Орєшкін.

Він також наголосив, якщо таки Порошенко переможе, то РФ все одно буде змушена з ним домовлятись.

«Якимось чином Росії треба буде закачувати газ у Європу. «Турецький потік» не справляється, «Північний потік-2» ще не добудований, а захопити свій сектор ринку все-таки хочеться. Тому РФ доведеться домовлятися з «Нафтогазом» та президентом України. Адже важливо, що в Путіна не залишилось козирів у цій грі», – додав він.

Нагадаємо, Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ надіслало до Києва список кандидатів до складу короткострокової місії зі спостереження за виборами президента України, в ньому 24 кандидатури, запропоновані Росією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 12:08 :26