Новини » Світ 19 березня, 2019, 16:04
Якщо Британія візьме участь у виборах до Європарламенту, про Brexit можна забути, – Філіпчук
ZIK
ZIK

Ключовою є дата виборів до Європейського парламенту. Якщо Великобританія до цього моменту не вийде з ЄС, то про Brexit можна забути.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» заявив дипломат, керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

«Зараз, фактично, питання полягає у тому, чи піде Британія, відповідно до статті 50 Лісабонської угоди, на жорсткий Brexit. Тобто без будь-якої угоди з ЄС. Це приведе до катастрофи. Два-три місяці країна буде обезкровлена. Важко уявити, як вони переживуть цей період. Британці – люди горді. Вони доказували усю свою тисячолітню історію, що здатні на багато речей. Однак, це безглуздя з усіх точок зору. Воно дорого обійдеться і економіці, і суспільству», – упевнений експерт.

Якщо йти на жорсткий Brexit, то єдине, що залишається – перенести термін виходу з ЄС, що суперечить і 50 статті Лісабонської угоди, і логіці переговорного процесу, позиції ЄС, наголошує дипломат.

«В Брюсселі кажуть: «Який сенс переносити час виходу з 29 березня на 29 червня?». Адже по-суті нічого не зміниться. Два роки ми говоримо про те саме… Британії слід ухвалити тверде рішення», – зазначає експерт.

Британці мають визнати, що ухвалили політичне рішення і зараз не виходять з ЄС в силу національної гордості, каже керівник Міжнародного центру перспективних досліджень.

«Можливо, інша країна давно б визнала, що зробила помилку, ступила крок назад. Однак у Великобританії, в силу національної гордості – це неможливо. Тому рішення щодо нового Brexit чи виборів буде ухвалено значно пізніше», – вважає експерт.

Ключовою є дата виборів до Європейського парламенту, які відбудуться вкінці травня, звертає увагу керівник Міжнародного центру перспективних досліджень.

«Якщо Brexit перенесеться після травня, то Великобританія далі є країною-членом ЄС і бере участь у виборах до Європейського парламенту. Це означає, що Brexit можна перенести хоч на наступних п’ять років. Мої британські друзі та експерти вважають, що якщо їхня країна візьме участь в голосуванні, то про Brexit можна забути. Можливо, саме цього і хочуть досягнути», – наголошує дипломат.

Керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук прогнозує ще один можливий сценарій.

«Третій варіант є продовженням другого... Існує рішення Європейського суду, згідно якого країна може подати і відкликати заявку. Якщо із продовженням Brexit ЄС не погодиться, то Британії нічого крім того, як відкликати заявку, не залишиться. Це, фактично, означатиме призупинення Brexit», – зазначає експерт.

За умов такого перебігу подій можливими є два варіанти: провести вибори чи референдум, переконаний Василь Філіпчук.

«Очевидно, переможцями вийдуть противники Brexit. Адже за всіма соцопитування, більша половина британців не є прихильниками виходу Британії з ЄС», – додає дипломат.

Нагадаємо, Рада ЄС ухвалила серію законодавчих актів в рамках підготовки до непередбачених обставин на випадок виходу Великої Британії без угоди.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 19:53 :52