Новини » Світ 19 березня, 2019, 17:39
Відставка Назарбаєва – це насправді керований процес передачі влади, – Гарань
Нурсултан Назарбаєв. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Нурсултан Назарбаєв. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Рішення президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва скласти повноваження – це керований процес поступової передачі влади.

Таку думку у коментарі ІА ZIK висловив професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

За його словами, у таких країнах зазвичай готують собі наступника, тобто людину, якій можна було б передати владу.

«Думаю, Назарбаєв розуміє, що цей процес треба почати, і він його почав, але при цьому ми бачимо, що він намагається зберегти за собою повноваження. Він буде очолювати Раду безпеки Казахстану. Раніше це був консультаційний орган, а зараз це конституційний орган. Тобто формально Назарбаєв іде з посади президента, але водночас зберігає за собою владні повноваження. І це, за його задумом, має забезпечити політичну стабільність у державі», – зазначив Гарань.

Він додав, що у Казахстані насправді непроста ситуація, тому що поруч Росія, яка намагається теж впливати на цей процес.

«Очевидно, що в таких умовах найбільш небезпечно чекати смерті лідера, після якої розв’яжеться боротьба за владу. Тоді почнеться період політичної нестабільності. Тому те, що зараз намагається робити Назарбаєв, – це забезпечити політичну стабільність в процесі передачі влади. Чи вдасться це йому? Подивимось», – зазначив політолог.

Як повідомлялося, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв склав повноваження глави держави. Про це він оголосив 19 березня в спеціальному телевізійному зверненні до нації.

Тимчасово виконувати обов’язки президента країни буде спікер Сенату Касим-Жомарт Токаєв.

Невдовзі стало відомо, що Нурсултан Назарбаєв пожиттєво очолюватиме Раду безпеки країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 11:14 :10