Новини » Суспільство 19 березня, 2019, 16:51
Вчені збираються заново створити динозаврів
Ілюстративне фото: Getty Images\Global Images Ukraine
Ілюстративне фото: Getty Images\Global Images Ukraine

Американський палеонтолог заявив про роботу над зворотною генною модифікацією динозаврів. Стародавні тварини можуть з’явитися вже за 5-10 років.

Про це повідомляє «Новое Время» з посиланням на Science-Tech Universe.

Згідно з сюжетом фільму Стівена Спілберга «Парк Юрського періоду», вчені знайшли один з елементів ДНК динозаврів і змогли відтворити різні види цих тварин, які мешкали на Землі десятки мільйонів років тому.

Нещодавно, американський палеонтолог Джон Хорнер, який був науковим консультантом «Парку Юрського періоду», заявив, що стрічку майже 30-річної давності можна втілити в реальність. Хорнер планує зробити так, щоб вимерлі динозаври знову з’явилися на нашій планеті завдяки генній інженерії.

Повідомляється, що вчений співпрацює з командою фахівців з Гарвардського і Йельського університетів. Експерти шукають максимально схожих на динозаврів тварин, які існують зараз для того щоб відновити їх генетичний код і, по суті, відродити древніх предків птахів та рептилій.

«Звичайно, птахи є динозаврами. Нам потрібно тільки поправити їх таким чином, щоб вони були більше схожими на динозаврів», – говорить Джон Хорнер.

Ймовірно, команда вчених почне експериментувати з сучасними курками, яких прийнято вважати прямими спадкоємцями колись домінуючих на Землі динозаврів.

Науковий консультант «Парку Юрського періоду» сподівався, що в реальному житті також вийде відновити динозаврів, завдяки залишкам ДНК у покладах. Але, як виявилося, генетичний матеріал сильно руйнується з плином часу, і вченим довелося шукати інші способи оживлення динозаврів.

Зараз Хорнер разом з іншими вченими планують навчитися змінювати ДНК сучасних птахів та зробити генетичний код аналогічний тому, який був у динозаврів.

Якщо у ентузіастів вийде реалізувати задумане, вже за 10 років по Землі можуть ходити перші «курки-динозаври» з генетично вбудованими зубами, руками і хвостом.

«У динозаврів були довгі хвости і руки. В результаті еволюції вони втратили свої кінцівки, а їх руки перетворилися в крила. Крім того форма голови піддалася змінам – від витягнутих щелеп велоцираптора до сучасного птахоподібного дзьоба», – пояснює Хорнер.

Вчений також посилався на дослідження експертів з Гарварду і Йеля, заявляючи, що вони вже змогли перетворити дзьоб птаха на подобу голови динозавра.

Нагадаємо, фільм «Парк Юрського періоду» заснований на однойменному романі Майкла Крайтона. У 1994-му стрічка стала триразовим лауреатом премії Оскар, а пару років тому фахівці з NASA включили «Парк Юрського періоду» у список фільмів, в яких достовірно показані наукові теорії.

Як передає The Guardian, на початку 2017-го вчені з Гарварду говорили про спроби відновлення ДНК шерстистого мамонта, і говорили, що ембріон ссавців, котрі жили на Землі близько 4 тис. років тому, можуть відновити вже за пару років.

«Пропоноване відродження мамонтів піднімає серйозну етичну проблему: мамонт був не просто набором генів, а соціальною твариною, як і сучасний азіатський слон. Що станеться, коли народиться гібрид слона-мамонт? Як його зустрінуть слони?», – говорив тоді Метью Кобб, професор зоології з Манчестерського університету.

Вчені збиралися редагувати гени слонів і зробити їх схожими на ДНК мамонтів за допомогою технології Crispr/Cas9. Про цей метод також заявляв пару місяців тому китайський вчений Хе Цзянькуй, який, ймовірно, зміг досягти народження перших дітей – близнят Лулу і Нана – зі зміненим геномом та імунітетом до ВІЛ.

Читайте також: Динозаври процвітали незважаючи на зміни клімату, – палеонтологи

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 04:55 :37