Новини » Економіка 19 березня, 2019, 16:19
В Україні зростає попит на купівлю доларів, – НБУ
Долари США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Долари США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У березні 2019 року на готівковому ринку спостерігається тенденція до збільшення попиту на валюту з боку населення.

Про це повідомили в прес-службі НБУ на запит РБК-Україна.

«Не дивлячись на певне збільшення попиту населення на валюту у березні, загалом чистий продаж валюти населенням з початку року складає більше 170 млн доларів», – йдеться у відповіді.

Таким чином, з початку березня населення купило валюти на 70 млн більше, ніж продало, оскільки за січень-лютий чистий продаж становив майже 240 млн доларів.

На безготівковому ринку поки що ситуація протилежна.

«Чиста купівля валюти Національним банком з початку року станом на ранок 19 березня складає близько 600 млн доларів», – йдеться у відповіді.

Отже на міжбанківському ринку НБУ в березні купив на 80 млн доларів більше, ніж продав, оскільки за січень-лютий позитивне сальдо становило 520 млн доларів.

Відповідаючи на запитання щодо подальших дій НБУ, у прес-службі нагадали, що «Національний банк не дає прогнозів щодо динаміки курсу гривні».

«Здійснюючи валютні інтервенції, НБУ не протидіє фундаментальним економічним тенденціям, а лише згладжує значні курсові коливання, які можуть негативно відображатися на ціновій та фінансовій стабільності. Відповідно до розвитку подій, Національний банк виходитиме на міжбанківський валютний ринок з продажем або купівлею валюти для поповнення міжнародних резервів. Обсяги можливих валютних інтервенцій визначатимуться на підставі аналізу і прогнозу попиту та пропозиції іноземної валюти, а також оцінки наявного дисбалансу між ними», – йдеться у відповіді на запит.

Нагадаємо, НБУ послабив курс гривні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 02:14 :24