Новини » Події 19 березня, 2019, 17:05
У Москві та Санкт-Петербурзі провели одиночні пікети проти анексії Криму та утисків татар
Фото: facebook.com/olgizza.vishnevetskaya
Фото: facebook.com/olgizza.vishnevetskaya

Російські активісти увечері, 18 березня, провели в Москві і Санкт-Петербурзі низку одиночних пікетів на підтримку кримських татар, нагадавши росіянам про анексію Криму, яка відбулася 5 років тому.

Про це повідомляє Укрінформ.

У Москві активісти вийшли на пікет з плакатом «I am Crimean tatar», який зберігся з перших акцій на захист кримських татар, коли п’ять років тому в Криму почалися переслідування представників корінного населення. У пікетувальників були й інші плакати, які нагадують про переслідування кримських політв’язнів.

У Санкт-Петербурзі на Невському проспекті активісти провели імпровізоване голосування: «Крим ваш?».

«Підсумки голосування: «так» – 103 голоси; «ні» – 96 голосів. Два бюлетеня зіпсовані. Навіть ця скромна вибірка абсолютно випадково перехожих говорить про те, що ні про який «кримський консенсус» не може бути зараз і мови. Суспільство глибоко розколоте, приблизно наполовину, з дуже незначним переважанням кримнашистських настроїв», – розповів про результати «опитування» російський активіст Володимир Шипіцин.

Як повідомили активісти, учасника акції Асана Мумджі затримали за те, що він поставив на вулиці ящик для імпровізованого голосування, звинувативши у «самовільному зайнятті земельної ділянки». Через деякий час його відпустили.

Пікетування, яке відбулося після міні-опитування, тільки-но розпочавшись, було зірване – поліцейські затримали вісьмох активістів. Їх залишили у відділку на ніч.

Російські активісти з Санкт-Петербурга і Москви об’єдналися в безстрокову акцію під назвою «Стратегія-18» в пам’ять про день депортації кримських татар 18 травня 1944 року. Щомісяця 18 числа активісти виходять на вулиці міста з метою розповісти про ситуацію в анексованому Криму, інформувати російське суспільство про факти порушення прав і свобод людини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 10:35 :42