Новини » Львів

У Львівтеплоенерго роз’яснили, як мешканці можуть економити на оплаті за опалення

Зараз, коли триває опалювальний сезон, але відбуваються значні коливання температури повітря, знову постало питання про те, що мешканці будинків з централізованим опаленням можуть економити власні кошти, а також споживання газу та електроенергії міста загалом. Для цього потрібно небагато – всього лиш у кожному будинку слід обрати відповідальну людину, яка буде на декілька годин в день від’єднувати його від опалення.

Про це йшлося на брифінгу, який проводили фахівці ЛМКП «Львівтеплоенерго», інформує кореспондент ІА ZIK.

«Сьогодні більше 96% усіх наших споживачів житлового фонду, який обслуговує «Львівтеплоенерго», мають загальнобудинкові лічильники. Отож, вони самі можуть регулювати подачу тепла в будинок: встановлювати комфортну для них температуру та економити кошти. Однак, потрібно це робити технічно правильно», – наголосили у повідомленні ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Дмитро Романків, начальник експлуатаційно-диспетчерської служби «Львівтеплоенерго», доповнив, що фактично всі будинки були обладнані лічильниками ще минулого року, коли у Львові реалізовувалась відповідна програма за кошти ЄБРР та розповів, як саме можна завдяки цьому економити на платі за опалення.

«ЛМКП «Львівтеплоенерго» частково має можливість регулювати температуру подачі тепла в будинки, але цього не завжди є достатньо. У деяких будинках є автоматичне регулювання подачі тепла, але ще у значній кількості цієї системи немає. Особливо це стосується будинків, які обслуговуються комунальними підприємствами. Тож потрібно, щоби мешканці самі організувались та отримали доступ до регулювання подачі тепла в будинку.

Для цього потрібно обрати відповідальну особу, яка при сприятливій денній температурі (+6-8 градусів) буде відключати подачу тепла на декілька годин. Фахівці ЛМКП «Львівтеплоенерго» готові провести відповідний інструктаж цієї людини та надати доступ до лічильника», – роз’яснив Дмитро Романків.

Також він наголосив на тому, що не можна частково перекривати кран, а лише повністю включити чи виключити подачу тепла.

«Як наслідок, мешканці можуть суттєво економити вартість оплати за теплопостачання. Коли будинки таким чином відключаються від мережі, то це відразу видно і у котельні «Львівтеплоенерго» і, відповідно, ми також тоді корегуємо температуру. Таким чином, окрім економії для мешканців будинку, додатково відбувається зменшення використання газу та електроенергії, яка йде на роботу насосів», – відзначив фахівець «Львівтеплоенерго».

Окрім цього, він розповів, що комунальники відслідковують, на скільки інвестиційні вкладення у модернізацію мережі та обладнання впливає на витрати і бачать, що з року в рік вони знижуються.

«Цього року можна говорити про економію приблизно на 10%», – оголосив Дмитро Романків.

Начальник «Львівтеплоенерго» Шевченківського району Герега Руслан розповів, що якоїсь особливої пояснювальної кампанії серед мешканців з метою пропаганди економії енергоносіїв не проводиться. Працівники «Львівтеплоенерго» проводять роз’яснювальну роботу лише з тими особами, які телефонують їм на гарячу лінію. Хоча, слід відзначити, що таких людей є досить багато, особливо у періоди міжсезоння – восени та навесні.

Також працівники «Львівтеплоенерго» не змогли назвати, скільки саме будинків вже почали таким чином економити на опаленні – у них просто не ведеться така статистика.

Натомість вони наголосили на тому, що сподіваються значного покращення ситуації після проведення реформи ЖКГ, коли мешканці будуть визначатися з новими управителями: чи створювати ОСББ, чи ЖБК, чи брати будинок в самоуправління, чи укладати угоду з «жеком» на правах управляючої компанії.

Більше про те, як зміниться ситуація після переформатування управління будинковим фондом у місті розповіла директор Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Ірини Маруняк.

Loading...