Новини » Політика 19 березня, 2019, 12:44
Створення міні-феодальних груп: Денисенко розповів про загрози у змінах виборчого законодавства
ZIK
ZIK

Багато хто стверджував, що запропоновані зміни до виборчого законодавства можуть призвести до появи міні-феодальних угрупувань. Тому немає сумніву, що документ виноситимуть на голосування, однак, невідомо, чи депутати його підтримають.

Про це, відповідаючи на запитання журналістів кулуарах парламенту, розповів член депутатського комітету з питань правової політики та правосуддя, представник Кабміну у ВР Вадим Денисенко в ефірі телеканалу ZIK.

Він впевнений, що законопроект про новий виборчий кодекс внесуть в зал ВР ще до парламентських виборів. Однак, наразі невідомо, чи назбирається необхідна кількість голосів для його ухвалення.

«Багато експертів вважає, що законопроект передбачає перехід на закриті списки за регіональним типом, однак дехто запевняє, що це відкриті списки за регіональним типом. Тому йде дискусія», – пояснив Денисенко.

Він зазначив: представники провладних партій, безумовно, запевнятимуть, що готові голосувати за впровадження відкритих списків. Однак, невідомо, чи усі вони підтримуватимуть цей законопроект.

«Цей законопроект з’явився приблизно 12 років тому, ще коли не було війни, а не позавчора. Багато хто наголошував, що документ може призвести до федералізму, тому що там, по суті, закриті регіональні списки, які можуть спричинити створення міні-феодальних угрупувань», – зазначив депутат.

Тому він підкреслив: потрібно зважати на якість самого законопроекту і чи відповідає він критеріям, які зараз необхідні державі.

«Сам я не бачив остаточного варіанту, який пропонувала комісія. Після того, як ми його побачимо правки, які будуть не схвалені або підтримані в залі, можна буде щось говорити про результати голосування. Тому я переконаний, що цей документ внесуть, однак, сумніваюсь, що голосування буде результативним», – зазначив Вадим Денисенко.

Як повідомлялось раніше, за результатами соціологічного опитування Фонду Демократичних ініціатив разом із соціологічною групою «Рейтинг», проведеного ще минулого року, 40,8% українців вважають, що вибори до парламенту мають проходити за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 19:21 :35