Новини » Події 19 березня, 2019, 11:17
Справа на $37 трлн. Депутати висунули ініціативу з оцінки збитків за 70 років російської окупації
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua

Якщо Росія хоче від України компенсацію збитку за Крим, Україна в праві вимагати компенсації збитків за 70 років російської окупації.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише нардеп Олена Сотник.

«Росія хоче від України компенсацію збитку за Крим? А «ПУ» готовий віддати Україні $37 трлн шкоди за 70 років окупації? Як Ви знаєте, Українська Народна Республіка (УНР), попередник сучасної України, була проголошена 10 червня 1917 після Лютневої революції в Росії. Тобто Сучасній Україні в цьому році ніяк не 28 років, а 101 рік!!! До речі, Латвія в минулому році відзначала не 27-річчя, а 100 річчя своєї державності! Тому 1991 рік, це не рік незалежності, а рік відновлення незалежності! Ну що, починаємо оцінювати збиток від окупації», – йдеться у дописі.

Що стосується самих сум збитку, пише депутатка, то безумовно, архівні документи, переважно, були знищені, але Україна була найпотужнішою індустріальною республікою СРСР: населення України перед ІІ світовою становило 42 млн осіб – 20% від населення СРСР (на 1991 рік 18%). $2,7 трильйонів становив ВВП СРСР в 1989 році.

«Зрозуміло, що ці розрахунки не претендують на істину, але з урахуванням того, що: Україна була захоплена СРСР, будучи найбільш промислово розвиненою країною з розвиненою металургією і гірничорудної промисловістю, – більше за інші регіони постраждала від світової війни, де СРСР був один з призвідників, почавши участь з захоплення Польщі; з огляду на голодомор, що забрав життя мільйонів українців; експропріацію майна українців; незаконну анексію територій східної України в 1928 році (Таганрог, зокрема); елементарно, вартість грошей у часі: $2.7 трлн х 20% х 70 років = $37 трлн доларів», – відзначає Сотник.

Нагадаємо, голова Держдуми Росії заявив, що Україна та ЄС повинні заплатити за Крим.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 11:39 :47