Новини » Світ 19 березня, 2019, 12:03
Швейцарія виплатить мільярд євро на підтримку країн ЄС
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Швейцарські депутати дали попередню згоду на виплату мільярда євро фінансування на підтримку бідніших держав-членів ЄС, незважаючи на затримку з укладанням угоди про майбутні двосторонні відносин між Брюсселем і Берном.

Про це повідомляє The Local, передає «Європейська правда».

«Останньою темою, яка висвітлює поточну кризу у відносинах між Швейцарією та Європейським Союзом, є питання про виділення 1 млрд євро альпійською країною, щоб допомогти розвитку бідних країн блоку», – йдеться у повідомленні.

Виплата коштів до так званого Фонду згуртування ЄС є частиною ціни, яку Швейцарія повинна сплатити за доступ до важливого їй ринку ЄС. Левова частка цих коштів спрямована на фінансування проектів професійної підготовки у 13 країнах Східної та Південної Європи.

Однак, до того, як відбулося голосування з цього питання, було багато дебатів щодо того, чи повинні гроші взагалі виплачуватися, і якщо так, то за яких умов. Депутати погодились надати фінансування за умови, що ЄС «не вживатиме дискримінаційних заходів проти Швейцарії».

Швейцарський міністр закордонних справ назвав виплату Фонду згуртування «інвестицією в добрі відносини з сусідами».

Тепер питання фінансування повернеться до верхньої палати для перегляду незначних політичних розбіжностей між двома палатами парламенту.

Відносини між ЄС і Швейцарією регулюються понад 100 двосторонніми угодами, які Брюссель хоче замінити одним договором.

Швейцарська влада заявила, що договір може підірвати високу заробітну плату і умови праці в країні. За проектом, Швейцарія автоматично адаптує свої правила міграції та соціального забезпечення до законодавства ЄС.

Європейська комісія надала Швейцарії ще шість місяців – до червня – для внутрішнього узгодження нової загальної угоди.

Додамо, у Швейцарії понад 14 тис. лижників взяли участь у масовому марафоні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 12:31 :17