Новини » Політика 19 березня, 2019, 11:00
«Щоб не відібрало мову»: Рада продовжила розгляд поправок до «мовного» закону

Народні депутати продовжили розгляд поправок до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної.

Під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, роботу над поправками парламентарі розпочали із розгляду 490-ї.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький привітав українську поетесу Ліну Костенко із днем народження та процитував її слова про те, що нації вмирають не від інфарктів – спочатку їм відбирає мову. Він зазначив, що нині у парламенті «мовним» законом намагаються убезпечити, щоб мову в української нації ніхто і ніколи не відібрав.

Микола Княжицький зазначив, що довкола проекту закону про мову є багато міфів та «страшилок», і запевнив, що від ухвалення закону нікому гірше не стане, адже документ – демократичний.

Голова Комітету зауважив, що його лякають дві речі – що окремі претенденти на президентський пост говорять про непотрібність та неважливість закону про мову, а інші кандидати та народні депутати намагаються використати законопроект політично.

«Шановні друзі, ми зараз займаємося не політикою на ці вибори, і навіть не на наступні. Ми займаємося нашим майбутнім. Давайте працювати відповідально», – закликав він.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Під час Погоджувальної ради 18 березня голова ВРУ Андрій Парубій заявив про спроби зірвати розгляд «мовного» закону. Раніше спікер закликав керівників парламентських фракцій не зловживати правом та обмежити кількість ініціатив оголошення реальних перерв у роботі Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 23:12 :31