Порошенко: Кремль хоче перевести виборчу кампанію у формат вуличних зіткнень

ZIK

Кремль намагається повернути Україну до Російської імперії, втручаючись у вибори – через пропаганду у медіа чи своїх агентів, які «одягають патріотичний камуфляж». Москва хоче перевести виборчу кампанію у формат «вуличних зіткнень» і зірвати саме волевиявлення.

Про це під час Ради регіонального розвитку, яку транслював телеканал ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

Він переконаний: після того, як п’ять років тому, під час Революції Гідності, Україна обрала свій шлях розвитку, Росія намагається втручатись у наші вибори, у тому числі – через пропаганду в медіа. Тому маємо не дати ворогу досягнути своєї мети, повернувши нашу державу в минуле. Водночас, Президент наголосив на головних досягненнях цих років: створенні армії, ратифікації угоди про Асоціацію із ЄС та отриманні томоса про автокефалію. Окрім того, уже 12 кварталів поспіль спостерігається економічне зростання, а із 2015 року Україна більше не купує російський газ. Усе це кардинально змінює державу, тож є підстави заявляти, що розпочався новий відлік сучасної української історії.

«Ми вже далеко пройшли європейським шляхом. Кожен наш крок у цьому напрямку – поразка Путіна», – переконаний Глава держави.

Він зазначив: протягом наступних п’ять років Україна має йти обраним шляхом і впритул наблизитись до членства в ЄС та НАТО.

«Ми пройдемо точку неповернення в минуле – Радянський союз чи Російську імперію. Та чи погодиться на це Путін? Чи змириться він, що ці п’ять років ми систематично ламали його плани? Адже зараз на кордоні стоять його дивізії, готові до вторгнення. Після незаконної анексії Криму та агресії проти нашої держави на сході маємо абсолютно реально сприймати цю загрозу», – наголосив Порошенко.

Президент підкреслив: на лінії фронту щодня відбуваються важкі обстріли та провокації. До того ж Кремль відмовляється виконувати усі взяті на себе міжнародні зобов’язання – свободи мореплавання в Керченській протоці чи виконання Мінських угод чи повернення українського суверенітету.

«Нам потрібно бачити справжню ставку на цих виборах. Путін її дуже добре знає і хоче очорнити та принизити в наших очах усе, що було зроблено. Хоче розколоти та розірвати нашу єдність. Його посланці несуть брехню, ненависть, розлад. Деякі гості телешоу маскуються, вигукують патріотичні гасла. Однак те, що вони одягнули патріотичний камуфляж, оголошуючи чергові фейки, не змінює їхньої сутності. Їх не зупиняє ані здоровий глузд, ані елементарна порядність», – вважає Глава держави.

На його думку, Кремль намагається задіяти ще й силові провокації – виборчу кампанію хочуть перевести у формат «вуличних зіткнень».

«Кремлю дуже потрібна українська кров. Це сценарій уже не перемоги на виборах, а спроба їх зірвати», – вважає Глава держави.

Натомість Україна повинна забезпечити чесний процес волевиявлення та провести прозорий підрахунок голосів. Тільки тоді вдасться продовжити обраний п’ять років тому курс. Адже, за його словами, зараз Україна отримала «реальний шанс» стати державою вільних та заможних людей.

«Маємо продовжити роботу і не дати зруйнувати збудованого, щоб не поставити під удар майбутнє України. Ми всі добре знаємо ставку історичних виборів – можливість зберегти реальну незалежність від Росії, здатність протистояти спробам Кремля підкорити Україну і зробити її сателітом імперії, продовження шляху до ЄС та НАТО. Адже лише будучи їхнім повноправним членом, можна гарантувати незалежність держави та громадянина», – вважає Порошенко.

Натомість, якщо план Путіна спрацює, зміни євроатлантичного напрямку України стануть можливими.

«Про плани Московії відомо і з донесень української розвідки та даних спецслужб наших партнерів – країн-членів НАТО. Давня і нова історія вчать: щоб вижити, маючи сусіда Росію, Україна повинна мати сильне військо», – підкреслив Петро Порошенко.

Як повідомлялось раніше, Порошенко заявляв, що вибори Президента України 31 березня пройдуть чесно і за стандартами Європейського Союзу.

Loading...