Новини » Львів

Недогледіли: чиновники пояснили, що буде з історичними аптеками у центрі Львова

Львівські чиновники визнали, що недогледіли того, як історичні аптеки у центрі міста перетворилися на супермаркети та магазини нижньої білизни, однак запевняють, що цього року виправляють цю ситуацію.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко повідомив, що на найближчому засідання виконавчого комітету буде винесено рішення про старт «Програми щодо збереження історичних аптек Львова». Програма передбачатиме аудит всіх історичних аптек, публікацію он-лайн документів та інтер’єрів та можливість співфінансування збереження важливих елементів аптек.

«Ми проаналізували декілька останніх випадків, які були у Львові щодо автентичних історичних аптек. Йдеться про аптеки на вул. Міцкевича, на вул. Дорошенка, на вул. Грушевського. За результатами аналізу кожного з випадків ми вирішили підготувати і винести на засідання виконавчого комітету окрему Програму щодо збереження історичних аптек», – розповів Андрій Москаленко.

Також Москаленко роз’яснив про стан справ із трьома історичними аптеками у центрі Львова, які не функціонують за призначенням:

«Щодо аптеки на вул. Міцкевича, то нарешті після понад року часу отримали офіційну позицію від НАК «Надра України» (якому належить ця будівля) приміщення буде збережено виключно під аптеку. Окрім того, вже укладено угоду з новим орендарем – аптекою ТОВ «Старовинна аптека».

Аптеку на вул. Дорошенка-Словацького управління комунальної власності Львівської міської ради продало під функціонал аптеки з умовою збереженням всіх меблів. Особа, яка придбала це приміщення, втратила на нього право власності через борги. Новий власник порушив умови продажу і влаштував в аптеці магазин нижньої білизни. Управління комунальної власності (УКВ) через порушення умов договору звернулось в суд. Перший суд УКВ виграло. Очікуємо, що всі судові розгляди буде завершено протягом півроку. Наша ціль, щоб приміщення було повернуто місту і відновлено інтер’єр та всі цінні історичні елементи.

Що стосується аптеки на Грушевського, то у 2016 році аптека була продана ТзОВ «Аптека під Святим Миколаєм». З цим власником аптека проіснувала рік часу. Після того була закрита і продана новій особі. Одразу, як новий власник почав роботи в приміщенні, на нього було накладено штраф і поставлено вимогу зберегти історичну спадщину. Після того власник віддав в оренду приміщення сьогоднішньому орендарю – супермаркету. За словами власника, ніхто з аптек не погодився орендувати. При облаштуванні магазину було встановлено кондиціонери і вивезено частину історичних меблів. Після нашого втручання – кондиціонери було демонтовано. І власника ще раз ознайомлено з нашою позицією – збереження автентики. Тому дали тиждень часу на вирішення ситуації у форматі перемовин. Як результат – завтра меблі буде повернуто в управління охорони історичного середовища. Наша позиція, щоб була виконана реставрація фасаду орендарем, а власник має повернути важливі елементи інтер’єру аптеки. Якщо в форматі перемовин ситуацію не буде вирішено, то через тиждень ми подаємо до суду», – пояснив Андрій Москаленко.

Начальник управління охорони історичного середовища міста Львова Лілія Онищенко визначала, що чиновники «недогледіли» того, що сталося із історичними аптеками.

«Аптеки у нас множаться, але, коли аптекам пропонується готове історичне приміщення, то вони не хочуть брати в оренду чи у власність, бо завелике, аптеки шукають маленькі приміщення. Я абсолютно не знімаю відповідальність з управління історичного середовища – ми недогледіли цього – це факт, але у нас немає стільки ресурсів, щоб можна було все побачити і все догледіти. Тут також вина на власниках, які зобов’язалися не міняти функціоналу та зберігати автентику. Взагалі, найкращий спосіб збереження історичного приміщення – це залишити його у власності міста. Є велика спокуса в нового власника взяти все й переробити. Якщо вони не мають прибутку з цього приміщення, то вони завжди вигадують щось. Зміна функціоналу аптеки можлива. До прикладу, аптека Іонових – гарний зразок нової-старої функції. Там зафіксовано, що це є аптека, інтер’єри збережені, меблі відреставровані, функція не суперечить функціоналу», – розповіла Лілія Онищенко.

Нагадаємо, у центрі Львова замість обіцяної аптеки відкрили магазин білизни.Loading...